дивись.info

СКУ вшанує жертв Голодомору

СКУ вшанує жертв Голодомору

Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликає мешканців та гостей Львова приєднатися до вшанування жертв Голодомору 1932-33 років, що в рамках X Світового Конґресу Українців відбудеться 20 серпня 2013 року.

Захід розпочнеться о 16:30 год з пам’ятної ходи від Національного університету «Львівська політехніка» до пам’ятника Тарасу Шевченку, де пройде Панахида за жертвами Голодомору. Після Панахиди кожен з учасників покладе до підніжжя пам’ятника оберемок із 5 обвитих чорною стрічкою колосків пшениці. Ці колоски, символізуючи життя і духовне багатство, є пригадкою про скоєний сталінським режимом геноцид українського народу, а зокрема про сумнозвісний «закон про п’ять колосків».

Пам’ятну програму буде продовжено під час офіційного відкриття Х Світового Конґресу Українців, що в цей день пройде у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької від 18:00 до 21:00 год.

Х Світовий Конґрес Українців, який присвячується пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років у його 80-ту річницю, відбудеться 20-22 серпня 2013 року в Національному університеті «Львівська політехніка». У роботі Конґресу візьмуть участь представники складових організацій СКУ, які сьогодні діють у 33-ох країнах світу, та представники організацій ще з 14 країн, з якими СКУ підтримує зв`язки, а також широка українська громадськість з України та діаспори.

«Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою є координуючою організацією, яка надає організаційну підтримку в проведенні цього заходу. Не перший раз проходять такі заходи в університеті «Львівська політехніка», який працює в режимі максимального сприяння.

Ще зовсім недавно інтересу до проблематики світового українства і до співпраці з діаспорою, практично, не було. Програми, законопроекти, концепції, які пов’язані з розвитком співпраці зі світовим українством, мають точковий характер, а не системний характер, так, як це є в багатьох країнах світу.

Це прекрасна нагода поширити знання про світове українство не тільки у Львові, але й у цілій Україні.

Не може діаспора працювати тільки для України, а й Україна має працювати для діаспори», – розповіла Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка».

Довідка

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 33 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн. Заснований у 1967 році як неприбуткова організація, у 2003 році СКУ був визнаний як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.