дивись.info

Економічний ефект від впровадження утилізаційного збору матиме зворотній від очікуваного характер (відео)

Економічний ефект від впровадження утилізаційного збору матиме зворотній від очікуваного характер (відео)

Учасники сьогоднішнього пікету проти утилізаційного збору у Львові передали відкрите звернення до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України помічнику голови Львівської ОДА Віктора Шемчука.

Як йдеться у зверненні, 4 липня 2013 року Верховна Рада України прийняла, а 31 липня 2013 року Президент України підписав закони України про «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» і «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів».

Відтак, законодавчо встановлено економічно не обгрунтовані базові ставки податку на легкові автомобілі у розмірі 5,5ф тис. грн і коригуючі коефіцієнти для нових авто 3500 куб. см – 5,5, а також для вантажних автомобілів у розмірі 38 тис. грн і коригуючі коефіцієнти для транспортних засобів повною масою більш як 20 тонн, але не більш як 50 тонн: для нових автомобілів – 2,9 і для вживаних автомобілів – 11,8.

Таким чином, при ввезенні на митну територію нових легкових автомобілів після сплати утилізаційного збору (від 4,730 тис. грн за електромобіль до 30,250 тис. грн за автомобіль з об’ємом двигуна 3500 куб. см) на відповідну суму підвищиться вартість транспортних засобів для пересічних українських покупців.

«Наголошуємо, що така ініціатива створює законодавчі преференції для обраних, відтак, є відверто лобістською і водночас шкідливою для української автомобільної галузі. Прийняте з ініціативи уряду рішення, хоча й оголошене «рятівним» для вітчизняного автопрому, насправді, є відчайдушною спробою залатати фінансові діри в державному бюджеті за рахунок українського народу. Вітчизняні урядовці повинні, нарешті, зрозуміти, що архаїчні методи управління, запозичені, мабуть з радянського минулого не можуть бути ефективними в сучасній Українській державі.

Наслідком буде практичне знищення імпортерської галузі, та, відповідно, суттєве зменшення надходжень до держбюджету. Окрім цього, утилізаційний збір є абсолютно абсурдним за своєю природою. В усіх цивілізованих країнах, вводяться субсидії для громадян, що здають на металобрухт старі автомобілі. І лише у нас для того, аби безкоштовно (!) здати своє авто на утилізацію, його власник повинен ще й сплачувати величезну суму», – йдеться у зверненні.

Учасники пікету наголошують, що «в переддень підписання угоди про асоціацію з ЄС прийняття закону про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів суттєво погіршить й без того непрості стосунки України з європейською спільнотою. Зокрема, глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, неодноразово звертався до Президента України з проханням накласти вето на цей закон.

У ЄС прямо заявляють, що введення в дію цього закону буде мати серйозний негативний вплив на двосторонні економічні відносини. Цей закон є ще одним ударом по експортерах транспортних засобів з ЄС, яким було завдано шкоди необґрунтованим підвищенням ввізних мит на автомобілі в березні. ЄС повторно закликає Україну скасувати обидві норми. Закликаємо українську владу дослухатися до закликів не лише української громадськості, але й міжнародної спільноти. Відтак, звертаємось до Верховної Ради України, Президента та уряду з вимогою скасувати закони № 0975 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» і № 0936 «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів».

Вважаємо, що згадані ініціативи є відверто дискримінаційними, а економічний ефект від впровадження утилізаційного збору матиме зворотній від очікуваного характер. Вважаємо неприпустимим наповнення кишень олігархів за рахунок простих українців. Недолугі «утилізаційні» закони повинні бути «утилізовані»!», – йдеться у заяві, яку підписали ГО «Дух нації» Єлейко Т. В., Львівський Volkswagen клуб Мартинів І. П. і ЛМО Народного Руху України (УНП «Рух») Веремчук В. М.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.