• USD: 39.10
  • EUR: 40.80

Посол США вручить грант на збереження Церкви Юра у Дрогобичі

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт 2 вересня візьме участь у церемонії надання ґранту Посольського фонду США із збереження культурної спадщини громадській організації «Інститут міста Дрогобича» та музею «Дрогобиччина» на реалізацію проекту реставрації та збереження автентичних фресок видатної української історичної та мистецької пам’ятки – дерев’яної Церкви святого Юра. 

Дрогобич – перше місто поза Києвом, яке Джеффрі Пайєтт офіційно відвідає після прибуття в Україну в якості посла.

Вручення послом Пайєттом ґранту на реставрацію української пам’ятки, внесеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО підкреслює зацікавленість у поглибленому вивченні історії, культури та традицій України.

Церемонія відбудеться за участи міського голови міста Дрогобич Олексія Радзієвського, директора музею «Дрогобиччина» Алли Гладун та директора «Інститута міста Дрогобича» Михайла Лужецького. Адреса: м. Дрогобич, вул. Солоний Ставок 23a .

Початок о 10:00 год.  По акредитацію преси звертатися до прес-служби Посольства США за тел. 044-521-5026.

Церква Святого Юра в Дрогобичі внесена у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2013 році як один з найвидатніших шедеврів дерев’яної архітектури всесвітнього значення кінця XV – початку XVI століть.

Інтер’єр церкви - музею розписаний унікальними фресками, композиціями та декоративними мотивами, що зберегли свою неповторну художню цінність та розкривають важливі історичні події та життя і побут мешканців середньовічних галицьких міст.

Живопис народних майстрів, кожен з яких у різні роки перебудов міг давати певну свободу своїй творчій фантазії, надає споруді яскравої самобутньої індивідуальності. Аварійний стан дерев’яної споруди та стінопису вимагає невідкладного проведення реставраційних робіт.

Перемігши у міжнародному конкурсі, цей проект отримав грант Посольського фонду США із збереження культурної спадщини, що допоможе виконати рятувальні заходи і надасть можливість зберегти пам’ятку в її історичній та мистецькій неповторності.  У 201 3 році в конкурсі взяли участь 149 проектів-фіналістів із багатьох країн світу.

Переможцями було обрано 46 проектів, із них 6 європейських, серед яких і дрогобицький.

З 2001 року Посольський фонд США із збереження культурної спадщини надав фінансову підтримку більш як 750 проектам збереження культурних об’єктів у понад 120 країнах.

Понад $40 мільйонів доларів, які сукупно вкладено у ці проекти, демонструють повагу Сполучених Штатів до культурної спадщини інших країн, йдеться у повідомленні організаторів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: