дивись.info

У Трускавці пройде VII фестиваль-огляд юних піаністів імені Романа Савицького

У Трускавці пройде VII фестиваль-огляд юних піаністів імені Романа Савицького

25 грудня 2013 року за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, у м.Трускавці відбудеться фестиваль-огляд учнів І-ІІІ класів фортепіанних відділів мистецьких шкіл Львівської області імені Романа Савицького – відомого українського піаніста, педагога, музичного критика.

Фестиваль відбудеться на базі Трускавецької дитячої школи мистецтв. До участі вже зголосилися понад 50 учасників із Львівської, Вінницької, Тернопільської областей. Географія цього музичного свята розширюється,  про що свідчить  високий організаційний рівень означеного заходу.

Метою цього заходу є можливість підтримати наших обдарованих дітей, надати їм шанс проявити свої музичні здібності, відчути сцену, загартувати волю та витримку.

Довідка:

Роман Савицький – український піаніст, педагог, музичний критик. Народився 11 березня 1907 року у м.Сокалі в родині священника. Згодом сім’я переїжджає до Самбора де навчається у вчителів Ілєвич та Вебера.

У 1923р. Р.Савицький вступає до класу Василя Барвінського у Вищому музичному інституті ім.М.Лисенка у Львові. Отримавши стипендію Митрополита Андрея Шептицького, продовжує навчання у Празькій консерваторії, а в 1928-1932р.р. вдосконалюється там у школі майстрів (аспірантура) у фортепіанному класі Вілема Курца.

У 1932р. повертається до Львова, де веде активну викладацьку та концертну діяльність. Працює у Вищому музичному інституті ім.М.Лисенка у Львові, стрийській і самбірській його філіях. У 1939-1941р.р. – декан фортепіанного факультету Львівської державної косерваторі ім.М.Лисенка. В 194 -1944р.р. – музичний керівник Львівського радіо.

Емігрує за кордон. У 1946-1949рр. – живе і працює в таборі для українських біженців у Берхтесгадені, де організовує музичну школу. У 1949р. Р.Савицький з родиною виїжджає до США та розпочинає викладати гру на фортепіано у Філадельфійській консерваторії.

Роман Савицький був основним ініціатором створення Українського музичного інституту Америки з центром у Нью-Йорку і філіями в 11 інших американських містах та 7 років був його директором.
Свій довголітній педагогічний досвід виклав у методичній праці «Основні засади фортепіанної педагогіки» яка написана ним в 1954-1955р.р.

Кращі учні Романа Савицького – Олег Криштальський, Вірко Балей, Роксоляна Огородник-Герасимович, Таїса Голіната-Богданська, Юрій Олійник, Юліана Осінчук.

Помер Р.Савицький 12 січня 1960 року у м. Філадельфія (США).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.