дивись.info

Прокуратура підловила Львівську ОДА при порушенні порядку зарахування дітей на навчання до спецшкіл-інтернатів

Прокуратура підловила Львівську ОДА при порушенні порядку зарахування дітей на навчання до спецшкіл-інтернатів
Так, Департаментом освіти та науки Львівської ОДА трьох неповнолітніх безпідставно скеровано у Жовківську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат для глухих дітей. Водночас, Львівською обласною психолого-медико-педагогічною консультацією (далі-ПМПК) вад слуху у вищевказаних дітей не виявлено.
 
Окрім того, допускались випадки прийняття на навчання дітей взагалі без скерування органу освіти та висновку ПМПК. Зазначені факти виявлено у Підгірцівській (Стрийський район), Краковецькій (Яворівський район) та Лопатинській (Радехівській району) спецшколах – інтернатах.
Разом з тим, у 2012 році на навчання до Лівчицької (Жидачівський район) та Підгірцівської (Стрийський район) шкіл-інтернатів зараховано 2 дітей без відповідних заяв батьків чи осіб, що їх замінюють.
Водночас, прокуратурою виявлені порушення законодавства про освіту і в діяльності територіальних ПМПК. Так, з 26 діючих у Львівській області вищевказаних консультацій – 13 у повному обсязі фахівцями з корекційної роботи не укомплектовані. Натомість, у Дрогобицькому районі, містах Самборі, Стрию, Моршині, де проживає від 5 до 10тис. дитячого населення, ПМПК взагалі не створені.
Окрім того, обласна ПМПК не володіє інформацією щодо скерування органами освіти дітей у спецшколи-інтернати з невідповідними нозологіями. Не звертається увага і на результативність корекційних програм розвитку дітей. Як наслідок, неповнолітні повертаються на навчання в загальноосвітні навчальні заклади лише в поодиноких випадках.
Загалом, за результатами проведених перевірок органами прокуратури внесено 10 подань. Поставлено питання про притягнення до відповідальності керівників 8 спецшкіл-інтернатів та 2 посадових осіб органів виконавчої влади.
Прес-служба прокуратури Львівської області
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.