дивись.info

Львівщину очікує земельна афера, – ЗМІ

Львівщину очікує земельна афера, – ЗМІ

Фінансова криза і відсутність грошей в бюджеті не заважають українському уряду продовжувати займатися «розпилом» народних грошей під виглядом підготовки до різних спортивних свят. Наприклад, Зимової олімпіади-2022.

Як повідомляють «Коментарі», у своїй постанові № 938 Кабінет Міністрів встановив розмір відшкодування за земельні ділянки, відчужувані під заплановану інфраструктуру Олімпіади 2022 … в 1 гривню. Правда, поки йдеться не про квадратні метри площі, а лише про те, що в разі відчуження земельних ділянок, переданих у постійне користування із земель державної власності, з метою розміщення об’єктів інфраструктури, необхідних для проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року, суб’єкти, в користь яких відчужені ділянки, зобов’язані відшкодувати користувачам таких ділянок вартість лісових і деревно-кустарних насаджень у розмірі 1 гривні. Тобто новий власник державних земель цілком може отримати у своє володіння «вишневий сад» вартістю в десятки, а то й сотні тисяч гривень за пару десятків або сотень гривень.

Причому строго на законних підставах. А якщо доля, що Олімпіада – зимова, то змінити власника з держави на приватну особу може не сад, а ліс чи лісосмуга. У такому випадку ціна питання збільшується до десятків і сотень мільйонів гривень, а витрати залишаються приблизно на тому ж рівні, що і в першому випадку. Так що реалізація даної постанови цілком може залишити ще кілька карпатських гір з «лисими» вершинами і схилами. Ще далеко не факт, що Олімпіада взагалі відбудеться в Україні, але підстави для відчуження державної власності вже активно закладаються.

Нічого дивно в цьому немає. Схема ж «накатана» і апробована на Євро-2012. За цей футбольний чемпіонат українці будуть розплачуватися доти, поки чергова влада не вирішить відмовитися від фінансування держгарантій своїх попередників. Нагадаю, що в проекті державного бюджету на 2014 рік, передбачено виділення майже 1,7 млрд. грн. на … розбазарювання їх Національним агентством з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів. Установа, яке мало бути ліквідовано півтора роки тому, не тільки існує, а й продовжує витрачати гроші українців. Між іншим, на 1,7 млрд. грн. можна було б провести вибори парламенту та Президента або організувати два Всеукраїнських переписи населення.

Підготовка до проведення всіляких спортивних заходів нічого, крім збитків, не приносить Україні. Цей процес існує виключно для «освоєння» бюджетних грошей і перерозподілу державної власності на користь окремих приватних осіб. Ніяких інших, видимих , судячи за фінансовими результатами, причин участі української влади в даній організаційній діяльності – немає.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.