дивись.info

У філармонії відзначать Старий новий рік

У філармонії відзначать Старий новий рік

Традиційно щороку вже на протязі багатьох років Галицький Академічний камерний хор 14 січня на Старий новий рік та Маланку проведе  у Львівській філармонії концерт колядок та щедрівок, повідомили Дивись. Інфо у прес-службі Львівської обласної філармонії

За словами народного артиста України та керівника хору Василя Яциняка: «У цьому році у першому відділі звучатиме прем’єрний твір з Симфонічним оркестром Оперної студії ЛНМА ім. М. Лисенка. Це новий твір відомого українського композитора з Харкова Юрія Алжнєва «Різдвяне дійство» на сл. Ліни Костенко для хору, солістів та симфонічного оркестру. Епіграфом цього концерту і музики є слова нашої славної поетеси Ліни Костенко «Ми є тому, що нас не може бути…». У цьому творі Юрій Алжнєв використовує старовинні колядки, щедрівки, які скомпоновані з поезією Ліни Костенко, яка читатиметься під час виконання твору.

У другому відділенні братиме участь Дитячий зразковий театр української пісні «Джерельце» з Моршина, який довгий час співпрацює з Галицьким академічним камерним хором. «Джерельце» приготували гарні віншування та різдвяний вертеп.

Дійство буде направду цікаве, і Галицький академічний камерний хор запрошує публіку відвідати захід та зберегти атмосферу Різдва на довше. Традиційно звучатимуть  українські старовинні та сучасні колядки, щедрівки, віншування українських композиторів Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, Віктора Камінського, Володимира Павенського, Мирона Дацка, Олександра Яківчука, , Олександра Кошиця. Галицький Академічний камерний хор привітає усіх українців з різдвяними святами заспівавши найвідомішу українську колядку «Щедрик» Миколи Лентовича. Потрібно щоб усі разом розділили на концерті  величне свято Маланки. Концерт проведете кандидат мистецтвознавства Оксана Король»

Як розповів народний артист України та керівник Галицького академічного  камерного хору Василь Яциняк, ідея проведення традиційних різдвяних концертів виникла насамперед, щоб продовжувати традиції наших дідів та предідів, які зв’язані із стародавнями обрядами та прославлення Різдва Христового та народження нашого Спасителя, а хор це продовжує у спосіб академічного концерту.  Світла музика колядок, щедрівок та віншувань принесе добро, мир і злагоду на весь наступний рік, а також достаток і благополуччя у кожну оселю. У програмі колядки, щедрівки та віншування.

філармонія2

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.