У Господарському суді відбудеться судове засідання щодо розриву договору оренди з ТОВ "Львівкнига"

Анонс

19 листопада у Господарському суді Львівської області відбудеться судове засідання щодо розриву договору оренди з ТОВ "Львівкнига".

Судове засідання відбудеться 19 листопада о 14:30. Суддя Роман Крупник.

Запрошуємо до участі представників ЗМІ та громадських організацій.

Для довідки:

Будинок на площі Адама Міцкевича, 8, відомий як “перший львівський хмарочос” – один з найпривабливіших у місті. Здавна львів’яни звикли, що на першому поверсі цього будинку розташована книгарня, і народна назва його – “Будинок книги”. Віднедавна навколо будинку розгорнувся скандал, пов`язаний з орендою.

Будинок на Міцкевича, 8, – перший у Львові, який був обладнаний швидкісними електричними ліфтами. З моменту добудови у 1921-у році він здавався в оренду різним установам, переважно – нафтовим концернам. Сьогодні будинок належить державному підприємству “Надра України”, Дочірнє підприємство якого – “Західукргеологія” займає шостий та частину четвертого поверхів, а решту приміщень здає в оренду.

Зараз підприємство бере участь у двох судових процесах зі своїми орендарями.

Перший орендар, який порушує умови договору, – “Аптека на Марійській площі”, другий – ТОВ “Львівкнига”.

Перший договір з “Львівкнигою” було укладено у 2007-у році. Причому якщо приміщення, орендовані аптекою, складають 193,4 кв.м., то “Львівкнига” займає 743,4 кв. м. на першому поверсі.

Керівництво книгарні залишило для “Будинку книги” біля 60 кв.м., тоді як решту площі здало в суборенду. Тож тепер на першому поверсі легендарного львівського будинку, де історично була розташована книгарня, – яскраві вітрини малодоступних для пересічного споживача магазинів одягу та взуття Tommy Hilfiger, Gant, Walker, магазину електротехніки MOYO.

“Основною умовою договору оренди на 10 років було те, що приміщення здається для облаштування книгарні та здійснення роздрібною торгівлею книжками, – розповідає Батьков Володимир – представник “Надра України” в судових засіданнях. – В суборенду цю площу можна здавати лише за умови письмового погодження з установою“Надра України”, дочірнім підприємством якої є “Західукргеологія”.

Керуючий мережами магазинів “Дім книги” Андрій Телевяк каже, що п`ять років тому – відколи “Дім книги” знаходиться в будинку на Міцкевича, 8, – увесь перший поверх був зайнятий книгарнями. Зараз же “Дім книги” розташовано у невеличкому приміщенні. “У нас навіть виникло кілька років тому непорозуміння зі споживачами, які думали, що то ми закрили усі книгарні на першому поверсі, – жаліється Андрій Олегович. – Насправді ми є суборендарями, тобто орендуємо у “Львівкниги” приміщення під магазин. “Львівкнига” – підприємство суто комерційне, а не державне чи комунальне”.

Якщо з “Аптекою на Марійській площі” вже призначено апеляційний суд, то ситуацію з ТОВ “Львівкнига” поки що розглядає суд першої інстанції. Очевидно, “Львівкнига” теж подасть апеляцію, бо це дає можливість тягнути процес.

Керівництво “Західукргеології” не сумнівається, що виграє обидва процеси.

На цьому можна було би і зупинитися, але ж загальновідомо, що в Україні бізнес тісно пов`язаний з політикою. І несподівано ситуація з орендою першого поверху Міцкевича, 8, стає кричущим прикладом того, що “регіонали” досі поміж нас! Так, документи з Державної реєстраційної служби України свідчать, що одним із засновників ТЗОВ ТВФ “Львівкнига” є Присяжнюк Роман Миколайович. Він – син Миколи Присяжнюка: члена “Партії регіонів”, Міністра аграрної політики України 2010-2014 років.

Микола Присяжнюк втік за кордон і досі переховується від слідства. В цей час його 34-річний син Роман Присяжнюк – між іншим, похресник Віктора Януковича – є депутатом Житомирської обласної ради та директором Коростенського заводу МДФ. Крім того, він ще й заробляє на тому, що приміщення книжкового магазину у Львові здає в суборенду продавцям одягу. І усе це робить, порушуючи закон, просто під носом у львівян та власників приміщення.

Судове засідання відбудеться 19 листопада о 14:30 у Господарському суді Львівської області. Суддя Роман Крупник.

Запрошуємо до участі представників ЗМІ та громадських організацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

У Львові відбудеться літературний вечір – зустріч з українським письменником та волонтером Андрієм Любкою

У Львові відбудеться літературний вечір – зустріч з українським письменником та волонтером Андрієм Любкою

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: