дивись.info

Вакцина від раку, розроблена німцями, призупинила ріст пухлин

Вакцина від раку, розроблена німцями, призупинила ріст пухлин

Универсальная вакцина от рака, которую разработали немецкие ученые, остановила рост опухолей у трех пациентов с раком кожи (меланомой), інформує N+1.

Основним компонентом вакцини стали наночастинки, що містять РНК. Вони проникають всередину імунних клітин і запускають захисні системи організму, які перешкоджають росту пухлин.

Вчені проводили експерименти на мишах. Спочатку їм впровадили ракові пухлини, а потім ввели вакцину. Вона поглиналася клітинами імунної системи. Експеримент виявився вдалим – вакцина повністю охоронила мишей від розвитку раку, в той час як всі нещеплені тварини померли протягом 30 днів.

Після цього вакцину вирішили ввести трьом пацієнтам з метастатичної меланомою, почали терапію з малої дози, після чого ще чотири рази вводили дозу побільше. Випробування поки не завершені, однак судячи за попередніми результатами, вакцина ефективна навіть у малих дозах.

У першого пацієнта спостерігалося зменшення обсягу метастазів в грудних лімфовузлах. Другому метастази видалили ще до експерименту, і за сім місяців рецидиву не спостерігалося. У третього учасника експерименту припинилося зростання восьми метастатических пухлин в легенях.

Дослідники також вказують на те, що виробляти вакцину досить швидко і недорого, при цьому вона може містити будь-які пухлинні антигени, що робить її універсальними ліками від раку.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама