• USD: 36.60
  • EUR: 38.90

Стало відомо, куди прямують ешелони з деревиною через Буковину

Стало відомо, куди прямують ешелони з деревиною через Буковину

Журналісти 24 каналу провели розслідування, з'ясувавши, куди ж прямує потяг з кругляком через Буковину.

Ми навіть не здогадуємося, що найдорожчі будматеріали, що ми купуємо у іноземній валюті, зроблені з українського дерева.

Журналісти прослідкували маршрут потяга з кругляком, і з'ясували, що іде він до Румунії. Прямуючи до пункту призначення, потяг, звісно, викликав підозру, але поліція, яку викликали, не погодилася оглядати вантаж, мовляв, немає дозволу від суду. У документах було зазначено, що везуть дрова. Відтак, ешелон, що «з дровами» відправився  через митний пост Вадул-Сірет на Буковині до Румунії.

– У Львівській області є один з найбільших митних терміналів, і навіщо гнати ешелон з деревиною аж під кордон з Румунією, незрозуміло. Вочевидь, щоби «загубити» частину вагонів, або переформатувати ешелони, що, власне, і сталося – розповідає журналістка Єлизавета Чип.

Журналістам вдалося з'ясувати, що замовниками української деревини є два деревообробні компанії з Австрії.

Місцеві поза камерою кажуть, що такій активній співпраці австрійської компанії з українськими реалізаторами деревини сприяє колишній прем’єр-міністр. Арсеній Яценюк – давній друг власника австрійської компанії, – кажуть журналісти.
Дорогою розслідувачі звернули увагу, що всі станції Чернівецької області, навіть невеличкі приміські, були заповнені вагонами з деревиною. Чимало кругляка було і на головному залізничному вокзалі Чернівців.
– Ці щупальці тягнуться до попереднього Кабінету міністрів і вихідців з Буковини, які його очолювали, мають безпосередній стосунок до таких процесів, пов’язаних із лісом, – каже активіст із Чернівців, голова ГО «Ніхто крім нас» Юрій Ковалець.

Тетяна Бурбак сприяє тому, що лісові контракти укладають на Буковинські біржі, це дружина народного депутата Максима Бурбака. Саме через цю біржу укладаються аукціони.

Як з’ясували журналісти, низкою таких фірм володіє зять голови Чернівецької облдержадміністрації Олександра Фищука Олексій Ліщук. Він же за часів депутатства нашого губернатора разом із головним митником області Миколою Салагором були помічниками тодішнього нардепа Фищука.
Нині М. Салагор, як стверджують буковинські активісти, після повернення на посаду очільника Чернівецької митниці, звільнив чималу кількість молодих працівників та повернув на роботу колишніх митників, які працювали за його попереднього очільництва.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: