дивись.info

Цієї неділі у Львові стартує мистецький проект «Тіні забутих предків»

Цієї неділі у Львові стартує мистецький проект «Тіні забутих предків»

26 червня у Львові відкривається масштабний музейний проект «Тіні забутих предків» який, присвячений культовому фільму Сергія Параджанова.

Проект «Тіні забутих предків. Виставка» буде супроводжуватися культурною програмою, до якої увійдуть зустрічі з учасниками зйомок (Іваном Драчем, Ларисою Кадочниковою, Тіберієм Сільваші), дослідником фільму Сергієм Тримбачем, режисером Романом Балаяном, круглі столи на теми «Етнографія Гуцульщини» та «Культура і туризм», презентації спеціально розроблених до проекту видань, кураторські екскурсії, кінопокази та багато іншого.

Протягом останнього вікенду, 16 та 17 липня, відбудеться подія у форматі ночі в музеї – «Тіні забутих предків. Ноктюрн». Урочисте відкриття відбудеться 26 червня о 16:00 у Львівському палаці мистецтв. Виставка буде працювати з 11:00 до 20:00, понеділок – вихідний.

виставка у Києві
виставка у Києві

«У структурі виставки закладений своєрідний «шлях» фільму. Експозицію можливо умовно поділити на блоки, кожен з яких дає можливість подивитися на «Тіні…» під різними кутами. Унікальні розкадрування авторства Сергія Параджанова, які зберігалися півстоліття в особистому архіві другого режисера «Тіней…» Володимира Луговського; маловідомі роботи художника фільму Георгія Якутовича; фотографії та свідоцтва Тіберія Сільваші, який у студентські роки був фактично волонтером на зйомках картини; роботи Лідії Байкової, яка створила світ унікальних костюмів «Тіней забутих предків», – кожен з об’єктів експозиції дозволяє поринути в атмосферу кінопроцесу. Також, крізь усю експозицію пройде відлунок стрічки у роботах сучасних художників Миколи Малишка, Тіберія Сільваші, Андрія Хіра, Антона Логова, Сергія Панасенка, Юрія Денисенкова, Івана Михайлова та режисерів Кирила Сєрєбрєнніковай Ігоря Подольчака. Важливим експонатом виставки є музика композитора Святослава Луньова, створена спеціально до проекту», – розповідають організатори.

Ці акценти надзвичайно важливі на думку куратора Павла Гудімова: «Фільм настільки концентрований, що потягнув за собою цілий спектр художніх явищ».

«Крім цього, сама історія фільму співіснує з багатьма легендами навколо нього. Як же все було насправді? Дослідити це допомогли спеціально влаштовані у рамках проекту експедиції на Гуцульщину, впродовж яких відбулися численні розмови з безпосередніми учасниками та свідками зйомок – тими, кого у заключних титрах «Тіней…» позначили як «гуцули Верховини». А оскільки один і той самий випадок поставав у світлі різних трактувань, то підійти до них вдалось лише іронічно, пропустивши химерність багатьох історій у форматі коміксів Клубу ілюстраторів «Pictoric». Із достовірними даними, натомість, допоможе ознайомитися документальний фільм про зйомки «Тіней забутих предків», режисером якого став співкуратор Борис Філоненко.

Куратори виставки відходять від пов’язаних із фільмом політичних подій. Твір вписується у світову хроніку першої половини 60-х років, за допомогою чого виокремлюється його власне місце у загальнокультурному контексті. Такі акценти на мистецькій складовій стрічки допомагають розвінчувати стійкі міфи про долю кіно у радянському суспільстві.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама