дивись.info

На Мечнікова відтермінували закінчення робіт, бо колектор виявився аварійним

У Львові тривають роботи з реконструкції вул.Мечнікова на ділянці від вул.Пекарської до вул.Личаківської. Довжина ділянки, яку ремонтують, складає 532м. Роботи розпочали у грудні минулого року, а завершити їх планують дещо пізніше, ніж планувалось, оскільки виникли труднощі через скальні грунти та неможливість будівництва дороги над існуючим каналізаційним колектором. Цей колектор визнано аварійним ще 5-6 років тому, термін його експлуатації – понад 110 років.

Про це пише прес-служба ЛМР.

«Будівництво нового колектора нам досить тяжко дається. Розібравши трамвайні шляхи, ми почали рити траншею і виявили, що скальні грунти практично від метра поверхні землі до дна колектора, а це приблизно 8 м, це суцільна скала. Роботи проводять вручну, важку техніку сюди не можна загнати, бо відбуваються відразу деформації у сусідніх будинках. Це сильно ускладнює виконання робіт.

Зараз з новим колектором ми дійшли практично до пологового будинку, це близько 250 м, тобто більше половини існуючого колектора. Ми плануємо, що до кінця вересня ділянка дороги до вул.Некрасова буде закінчена. Термін відтягується, бо є ще складнощі з існуючим колектором. Новий будується паралельно існуючому колектору. Попередньо ми планували, що збудуємо ділянку нового колектора і почнемо будувати ділянку дороги над старим колектором, коли він буде ще діючий. Але під час будівництва відбувся завал старого колектора, що показало, що він в дуже поганому стані і виконувати будівельні роботи над існуючим колектором, поки він не буде відключений і затомпонований, неможливо. У зв’язку з цим роботи закінчаться пізніше, ніж було заплановано. Тобто, ми маємо збудувати новий колектор, переключити стоки зі старого в новий, затомпонувати і тільки після того починати будувати дорогу. Тому, за нашими попередніми розрахунками, на ділянці до вул.Некрасова працюватимемо до кінця вересня, а до вул.Личаківської – до кінця жовтня», – розповів головний інженер компанії «Онур» Олександр Добоні.

Як зазначив начальник управління житлового господарства ЛМР Юрій Голець, виявлені скельні породи не тільки відтерміновують закінчення робіт, а й призвели до їх здорожчання.

«Відповідно до тендера, вартість була 76 мільйонів гривень. При виконанні робіт, коли ми відкрили цю вулицю, зіткнулись з тим, що у нас йдуть мергелі, це фактично скельні породи, де вже інші технології прокладання, інші технології викопування цього грунту. Тому зараз переробили проект, внесли відповідні зміни і віддали на експертизу, щоб отримати погодження. За попередніми розрахунками, договір може сягнути понад 90 мільйонів гривень», – сказав Юрій Голець.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама