дивись.info

АМС «Юнона» у вівторок успішно вийшла на орбіту Юпітера

Для виходу на орбіту планети-гіганта на підльоті до неї було тимчасово заглушено головний двигун АМС, це було необхідно для зниження швидкості, щоб Юпітер зміг захопити літальний апарат, передає Інтерфакс.

 

Незабаром після виходу на орбіту зонда в НАСА повідомили, що він зайняв потрібну позицію для відновлення роботи сонячних панелей і початку заряджання акумуляторів.

На підльоті до Юпітера на «Юноні» вимкнули всю наукову апаратуру. Тепер очікується, що її увімкнуть протягом найближчих двох днів.

Ще одне завдання диспетчерів НАСА – коригування орбіти космічного апарату. Наразі «Юнона» – на еліптичній орбіті, на якій апарату потрібно 53,5 дня, щоб зробити одне коло навколо планети. Після коригування на одне коло у зонда буде 14 днів. Такі маневри дозволять заощадити енергію, проте сповільнять початок дослідницької роботи «Юнони». У підсумку в НАСА очікують, що почнуть отримувати перші наукові дані, в кращому випадку, до кінця цього року.

Згідно з планом, «Юнона» буде працювати на висоті в 5 тис. км над хмарами Юпітера. Так близько до цієї планеті дослідницькі апарати ще не підлітали.

Фотографування поверхні планети – не головна мета дослідницького апарата. Проте очікується, що він передасть фотознімки Юпітера, зроблені з дуже близької відстані. Фахівці очікують, що фотографії вражатимуть.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.