дивись.info

Член Львівського крайового братства ОУН-УПА Зіновій Бень відійшов у вічність

У Львові помер Зіновій Бень, член Львівського крайового братства ОУН-УПА і голова Суду честі крайового братства ОУН-УПА, передає Zaxid.net.

Парастас відбудеться сьогодні, 10 липня, о 19:30 в каплиці Церкви Різдва Пресвятої Богородиці (на Сихові).

Похорон запланований на 11 липня. Початок прощання о 15.00 в каплиці Церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Поховають покійного на Личаківському цвинтарі, поле №79, у родинному гробівці (вхід з вул. А. Вахнянина) о 16:00.

Зіновій Антонович Бень народився 7 квітня 1942 року у с. Бортятин Мостиського району Львівської області. Його батько був членом ОУН і організатором УПА в районі, у 1945 році розстріляний НКВД. Через це за рішенням Особливої наради МВС СРСР Зіновія Беня з матір’ю та сестрою заслано в Комі АРСР. Він був звільнений у 1956 році.

У 1959 році закінчив школу, а у 1972 році закінчив Політехнічний інститут, працював на Львівському заводі біофізичних приладів. Під час навчання та роботи займався правозахисною діяльністю, поширював заборонену у той час літературу.

У 1980-х роках один з підмосковних науково-дослідних інститутів висунув кандидатуру Беня на здобуття премії Ради міністрів СРСР за розробку та впровадження нового приладу, однак у Львові його кандидатуру відхилено органами безпеки.

З 1989 року активно включився у громадську діяльність за відновлення незалежності України, брав участь і виступав на мітингах, працював у виборчих комісіях.

З 2013 року був членом Львівського крайового братства ОУН-УПА, заступником голови крайового братства.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.