дивись.info

До Львова прибула делегація експертів НАТО

Відповідно до програми співпраці з НАТО, до Львова була направлення група для розгляду питання становлення обладнання для проведення контролю за повітряним простором, як на Україні, так і в сусідніх країнах.

Головною метою заходу було проведення консультації експертів України та НАТО у контексті здійснення техніко-експлутаційного дослідження щодо можливостей реалізації Регіональної програми НАТО з безпеки повітряного простору RASP.

Система збільшує можливості щодо контролю повітряного простору, перш за все – це протидія терористичним актам. Тобто контроль за літаками, які можуть використовуватися як об’єкт для здійснення терористичного акту.

Під час зустрічі розглянуто ряд питань: завдання Центру управління та оповіщення, місця в системі управління Повітряних Сил Збройних Сил України, його загальна структура, деякі результати діяльності, співпраця з країнами-членами НАТО. Також на порядок денний були винесені питання підготовки фахівців для роботи на відповідній системі і роль та значення підвищення безпеки повітряного простору.

«Зараз фактично завершився другий етап програми, і ми практично наближаємося до початку третього етапу, який є юридичним оформленням відносин з цього приводу. Планується до кінця року завершити вирішальний період, і з наступного року, звичайно, за наявності усіх погоджень зі сторони НАТО та України, рушити далі до повної готовності системи RASP в України. Для України є дуже важливим зближення з країнами НАТО, це генеральний курс до наближення країни до стандартів  і процедур, які використовуються в НАТО, країнами альянсу вчасності. Особливо тими країнами, які наразі присутні в системі – це Королівство Норвегії, Республіка Польща і Республіка Туреччина», – розповів заступник начальника командного центру Повітряних Сил Збройних Сил України підполковник Павло Лєвтєров.

Під час зустрічі було опрацьовано ряд технічних умов, які потрібно виконати.

«Перш за все було оглянуто приміщення спеціальної фортифікаційної споруди і відповідні робочі місця для можливого встановлення цього обладнання. Приємно було познайомитися з людьми, які дійсно піклуються та переймаються питанням безпечності повітряного руху в межах Європи. Вони позитивно відгукуються про Україну та завжди готові надати допомогу для модернізації Збройних Сил України і безпосередньо в інтеграції. Обладнання планується встановити в 2017 році в Одесі та Львові», – відзначив т.в.о.начальника Центру управління та оповіщення підполковник Юрій Красноштан.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.