дивись.info

На Львівщині з’явиться пам’ятник українським жертвам польського підпілля

У неділю, 31 липня в селі Милошевичі Пустомитівського району відбудеться відкриття пам’ятника українським жертвам польського підпілля, а саме Армії Крайової, передає ZAXID.NET

Про це повідомив керівник служби національної пам’яті ВО «Свобода» Михайло Галущак. За його словами, у 1944 році Армія Крайова у цьому селі вбила 36 людей – частину загнали і спалили в стодолі, інших – розстріляли.

Він розповів, що ініціатива встановлення пам’ятника належить не ВО «Свобода», а саме місцевим жителям. Хоча представники політичної сили на відкритті таки будуть присутні.

«Це ініціатива місцевих жителів. І пам’ятник буде відкритий за їх кошти. Це і родичі тих людей, яких було вбито, і звичайні мешканці. Це нормальна політика не лише національної пам’яті, а навіть родинної пам’яті, коли родичі вшановують своїх близьких, які були вбиті Армією Крайовою», – розповів ZAXID.NET Михайло Галущак.

За його словами, пам’ятник буде виконано у вигляді Мальтійського хреста, який виготовлений із каменю з Миколаївського району.

«На ньому буде розміщена таблиця із іменами убитих», – розповів Галущак.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.