дивись.info

Оксані Забужко неугодні київські мурали

Урбанний простір столиці набуває нової естетики: останнім часом у Києві з’являється все більше муралів на стінах багатоповерхівок. Українську письменницю Оксану Забужко обурив гігантський черв’як на сецесійному мурі, який, на її думку, не пасує київській історичній забудові.

«І з яких-таких фавел ви вийшли, щоб мітити будинки, де жили Косачі й Суровцеви, своїми мітками «телемаскульту для бідних»? (Це приблизно такий самий рівень естетичної чутливости, як коли б одягти класичні статуї в костюми «Адідас»!…коли на глухих стінах київських сецесійних кам’яниць у центрі бачиш 20-метрових синіх черв’яків і прочая фламінґо, то єдиний твій (спонтанний!) естетичний відрух – це ввалити хуком у щелепу, як за «гражданскуювайну». Причому не тим, хто малював, – а тим, хто дозволив. Дорогі наші «райці» (як казали в давнину), вибачте, але ви сказилися. Краще б ви там 20-метрові килимки з лебедями вішали, їй-бо (я не жартую!»– написала публіцистка у своєму блозі на «Обозреватель»

Літературний критик Юрій Володарський відповів Оксані Забужко. На його думку найкращий спосіб заспокоїти письменницю – «зобразити на великій-превеликій стіні її великий-превеликий портрет».

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.