дивись.info

У Сирії офіційно набув чинності режим припинення бойових дій

У Сирії з моментом заходу сонця офіційно набув чинності режим припинення бойових дій, про який домовилися Сполучені Штати Америки і Росія й до якого приєдналася частина супротивних сил у самій Сирії.

Про це інформує Уніан.
Якщо цей режим протримається тиждень, США і Росія мають почати скоординовані повітряні удари проти екстремістських угруповань, яких перемир’я не стосується.
Йдеться в першу чергу про угруповання «Ісламська держава», а також про угруповання «Джабгат Фатах аш-Шам» (його іноді називають його старою назвою «Джабгат ан-Нусра»).

Воно є запеклим супротивником і «Ісламської держави», і режиму президента Сирії Башара аль-Асада і воює на обох фронтах пліч-о-пліч із іншими силами сирійської опозиції і повстанців, але через його джигадистську ідеологію визнане терористичним.
Зауважується, що урядові сили Сирії, вірні урядові Асада, заявили, що протягом тижня будуть дотримуватися «режиму тиші», але залишають за собою право на відповідь у разі порушень.
Більшість повстанських груп теж дали знати, що мають намір дотриматися перемир’я. Значним винятком стало повстанське об’єднання «Ахрар аш-Шам», що об’єднує досить радикальні ісламські групи і теж визнане терористичним у Сирії й Росії, але не вважається терористичним у США.
Внаслідок громадянської війни в Сирії, що триває від весни 2011 року, за оцінками ООН, загинуло понад чверть мільйона людей, понад 11 мільйонів стали вимушеними переселенцями чи біженцями.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама