дивись.info

Любомир Медвідь відзначить 75-річчя масштабною персональною виставкою у Львові

Любомир Медвідь відзначить 75-річчя масштабною персональною виставкою у Львові

22 вересня у Палаці мистецтв – урочисте відкриття експозиції художника «Генезис», повідомляють організатори.

У четвер, 22 вересня, о 16:00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться відкриття виставки відомого українського митця, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, народного художника України, академіка, професора Любомира Медвідя «Генезис». Масштабну експозицію автор приурочує до власного ювілею: улітку, 10 липня 2016 р., він відсвяткував 75 років

Ювілейна виставка Любомира Медвідя «Генезис» в одному просторі та в один час об’єднає три етапи великого концептуального проекту художника «Генезис»: «Ремінісценції» (2008-2011 рр.), «Парад парабол» (2014 р.) і власне «Генезис» (2015-2016 рр.). Усі ці етапи пов’язує одна тематика, навіяна митцеві Євангельською притчею про блудного сина.

Я – людина віруюча, цікавлюся сучасним богослов’ям, тим, що відбувається із нашою еволюцією, – розповідає Любомир Медвідь. – І ледь не на кожному кроці бачу нагадування нам, людям: пам’ятайте свій початок – звідки ви вийшли. Мій блудний син – не той, хто повертається у дім, а той, хто, радше, виходить із отчого дому.

Експозиція «Генезис», за задумом її автора, вийде за рамки суто живопису – його органічно доповнять інші види мистецтва: література, музика, театр. Так, у неділю, 2 жовтня, у Палаці мистецтв на запрошення художника-ювіляр а виступить Львівський камерний оркестр «Академія» (початок музичного-літера турного вечора – о 16:00). А через тиждень – у неділю, 9 жовтня, Театр «У кошику» зіграє виставу за п’єсою Любомира Медвідя «Канібальчик», режисер – Ірина Волицька (початок – о 16:00). Координатор програми заходів – відомий український режисер, головний режисер Львівської опери Василь Вовкун.

А вже у листопаді проект Любомира Медвідя «Генезис» помандрує до Франції. Виставка, яку львів’яни зможуть оглянути у Палаці мистецтв від 22 вересня, від 8 листопада буде експонуватися в Українському Домі у Парижі – в рамках заходів вшанування королеви Франції Анни Ярославни, доньки князя Київського Ярослава Мудрого.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама