дивись.info

Кадмін вирішив, які студенти отримуватимуть стипендію

Кабінет міністрів пропонує розділити стипендіальний фонд у 2017 році на дві частини, спрямувавши на виплату академічних стипендій кращим студентам 2,84 млрд грн, а на виплату соціальних стипендій студентам з малозабезпечених сімей – 2,98 млрд грн.

 
Про це йдеться в презентації проекту державного бюджету на офіційній сторінці прем`єр-міністра Володимира Гройсмана у Facebook.

 
Також у презентації наголошується, що зміни відбудуться і в системі визначення стипендіатів. Так, академічні стипендії призначатимуться за рейтингом успішності студентів від Міністерства освіти, тоді як сьогодні стипендію отримують всі, чий середній бал успішності становить 4.0 і вище.
Соціальні стипендії отримуватимуть діти з малозабезпечених сімей, визначатиме яких, виходячи з доходів родини, Міністерство соціальної політики.

 

Кабінет міністрів пропонує збільшити витрати держбюджету на виплату стипендій у 2017 році на 576 млн грн – до 5,8 млрд грн.
Міністерство фінансів України пропонувало в 2017 році зменшити кількість академічних стипендій, що виплачуються студентам за успішність, і збільшити кількість стипендій, виплачуваних студентам з малозабезпечених сімей.
За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, сьогодні 70% студентів, що навчаються на бюджеті, отримують стипендії, які видаються всім, у кого середній бал вище 4. А соціальні стипендії для дітей-інвалідів, сиріт та інших пільгових категорій отримують менш як 6% студентів.
Данилюк вважає, що потрібно зменшити кількість академічних стипендій, надаючи їх тільки кращим і піднявши їх розмір, а також розширити охоплення студентів соціальними стипендіями, надаючи їх дітям з малозабезпечених сімей, зокрема, таких, які отримують субсидії.
Як зазначив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, в разі, якщо академічні стипендії будуть отримувати лише найкращі 10% студентів, то їх середній розмір становитиме 2,5 тис. грн, тоді як сьогодні він дорівнює 825 грн.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама