дивись.info

У Львові стартувала програма, яка допомагатиме людям похилого віку

У Львові стартувала програма, яка допомагатиме людям похилого віку

Програма допомоги літнім людям від Карітасу України стартувала у 3-х нових містах, зокрема – на сході.

Про це інформує прес-центр міжнародного благодійного фонду Карітас.

Міжнародний благодійний фонд Карітас України розширює всеукраїнську соціальну програму «Домашня опіка» – безкоштовну медико-соціальну допомогу самотнім літнім людям. Відтепер проект функціонує у 12-х містах України: в Києві, Львові, Одесі, Івано-Франківську, Тернополі, Коломиї, Бориславі, Хмельницькому, Дніпрі, а також – в Харкові, Краматорську та в Чорткові (Тернопільська область). На сході України проект адаптований зокрема до потреб вимушених переселенців.
Розширення програми та відкриття нових центрів «Домашньої опіки» – це відповідь на гострий суспільний запит про допомогу людям похилого віку, немічним та важкохворим. Проект Карітасу України – наразі єдина альтернатива роботі державних соціальних служб, які не можуть надати послуги всім потребуючим через велику завантаженість і нестачу кадрів.

Наразі догляд працівників «Домашньої опіки» від фонду Карітас України постійно отримують майже 700 підопічних похилого віку, в яких немає рідних і близьких людей. З них понад 200 осіб – вимушені переселенці на сході України.
Діяльність «Домашньої опіки» спрямована на покращення якості життя людей, які опинились у скрутних обставинах: тих, які не можуть вийти з дому через недугу чи старість, і про яких більше нема кому подбати. В той же час «Домашня опіка» – це часто єдина можливість для людини залишатись вдома і безкоштовно отримувати фахову допомогу, не змінюючи звичні умови на лікарняний стаціонар чи притулок. З підопічними проекту працюють соціальні працівники та медсестри, а з вимушеними переселенцями на сході України працюють лікар та психолог.

Проект реалізовує кваліфікована команда, яка впроваджує в Україні найкращі міжнародні практики медико-соціальної роботи за зразком аналогічних програм у Німеччині, Франції та Австрії. Карітас України втілює проект вже 17 років, це – один з ключових напрямів роботи фонду.
«Домашня опіка» включає: догляд за тілом хворих – перевдягання, зміну постільної білизни, гігієнічні процедури; медичні послуги – вимірювання тиску, пульсу і температури тіла, надання ліків, обробку ран, масажі, розтирання, лікувальну фізкультуру; ведення домашнього господарства – придбання продуктів, приготування їжі, годування, миття посуду, прибирання в помешканні, прання і прасування. Працівники проекту також допомагають з юридичними питаннями – сплатою комунальних послуг, отриманням субсидій; організовують дозвілля та спілкування, консультують підопічних та їхні родини.
В центрах «Домашньої опіки» функціонують соціальні пральні, а також можна позичити реабілітаційне обладнання. Загалом за час роботи проекту допомогу отримали понад 13000 осіб. В основі проекту «Домашня опіка» – не просто надання послуг, а чуйність, час та увага кожному підопічному.

Також читайте на нашому сайті про життя у львівському будинку пристарілих.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.