дивись.info

Львівський університет започаткував співпрацю з угорським

Львівський університет започаткував співпрацю з угорським

На основі затвердженої Сенатом Дебреценського університету та Вченою радою Львівського університету рамкової угоди започатковано академічну співпрацю ЛНУ ім. Івана Франка з угорськими ВНЗ.

Про це інформує прес-центр ЛНУ.

З метою розширення взаємовигідного співробітництва між університетами на благо розвитку освітньої та науково-дослідної діяльності Ректор Володимир Мельник підписав угоду про співпрацю Львівського та Дебреценського університетів.

Згідно з угодою сторони мають намір співпрацювати у всіх сферах, які представляють взаємний інтерес, використовуючи відповідні ресурси та досвід, представлений у таких формах: «обмін науковим і науково-дослідним персоналом для проведення лекцій, семінарів, конгресів, спільних дослідницьких програм, навчальних курсів, участі в атестаційних і дисертаційних комісіях; обмін аспірантами для відвідування конференцій і семінарів, проведення досліджень, необхідних для завершення дисертацій і кваліфікаційних робіт; обмін студентами; обмін публікаціями та науковою інформацією; обмін адміністративним персоналом для підвищення професійної кваліфікації в роботі з міжнародними навчальними програмами; розробка програм «подвійних дипломів» і спільних освітніх проектів, навчальна програма яких буде узгоджена через укладення додаткових угод».

Варто зазначити, що підписанню угоди передували візит делегації Львівського університету до Дебрецену та низка зустрічей, представників одного з найвідоміших навчальних закладів Угорщини – Університету Дебрецену з адміністрацією та викладачами ЛНУ ім. Івана Франка.

Так, делегація Дебреценського університету у складі: доктора Угорської Академії наук, професора, декана, директора Інституту угорської і світової історії Клари Папп, доктора Угорської АН, професора, керівника академічної наукової групи гуманітарного факультету Аттіли Бараня, професора гуманітарного факультету, завідувача кафедри нідерланістики Габор Пустаї, керівника деканату гуманітарного факультету Золтанне Немеш 10 жовтня відвідала ЛНУ ім. Івана Франка та взяла участь в урочистостях з нагоди Дня Університету й робочих зустрічах із проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співраці Марією Зубрицькою, проректором з наукової роботи Романом Гладишевським, викладачами факультету іноземних мов та історичного факультету.

Проректор Марія Зубрицька наголосила на важливості налагодження співпраці між країнами, які межують одна з одною. «Важливо сусіднім країнам мати динамічну співпрацю. До прикладу, ми маємо тісні зв’язки з Польщею, однак з Угорщиною, на жаль, досі у нас не було партнерських відносин в академічній сфері», – зауважила проректор.

Акцентуючи на широкому спектрі можливостей для вивчення іноземних мов, які відкриває молодим людям Львівський університет, декан факультету іноземних мов Володимир Сулим, відзначив, що серед понад 30 іноземних мов, які викладають в Університеті, немає угорської мови. «У нас дуже розвинуті класична філологія, германістика, англіцистика», – підкреслив декан і виступив із пропозицією розробити проект, який би відкрив студентам можливість вивчати угорську як третю іноземну мову.

Проректор зауважила, що як класичний університет ми маємо різні факультети, основані на потужних наукових школах. «За сприяння офіційних представництв європейських країн студенти Львівського університету мають змогу вивчати естонську, латвійську, литовську, шведську мови. Ми маємо адаптовану модель, як розпочати вивчення тієї чи іншої іноземної мови», – сказала Марія Зубрицька, запропонувавши спільно випрацювати механізм вивчення угорської мови у ЛНУ ім. Івана Франка.

«Ми маємо робити комплексні кроки назустріч іноземним мовам, а особливо мовам сусідніх держав, які є нашими стратегічними партнерами. Наші країни об’єднує спільна історія та культурний простір. Ми відкриті до Ваших ідей і думок», – запевнила проректор.

Керівник академічної наукової групи гуманітарного факультету Дебреценського університету Аттіла Барань розповів про структуру одного з найпрестижніших університетів Угорщини, наголосивши на тому, що серед понад 3,5 тисяч іноземних студентів велика кількість виходців із Карпатського регіону.

Аттіла Барань підкреслив, що Дебреценський університет має річну програму безкоштовного вивчення угорської мови. «Ми могли б розпочати співпрацю з факультету гуманітаристики та мистецтв, зокрема, забезпечити мобільність студентів», – звернувся він до колег зі Львівського університету.

Проректор Марія Зубрицька висловила сподівання, що за допомогою гуманітаристики вдасться створити платформу для розширення співпраці з прикладнимим науками.

Після обговорення низки робочих питань сторони досягли домовленостей щодо напрацювання конкретних практичних моделей для імплементації угоди про співпрацю.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.