дивись.info

Гроші пішли за димом: терикон, на гасіння якого виділили 15 мільйонів, досі горить

Гроші пішли за димом: терикон, на гасіння якого виділили 15 мільйонів, досі горить

Вже 13  місяців горить терикон ПАТ «Львівська вугільна компанія», який знаходить біля міста Соснівка. Не вирішили проблему ні 15, виділених урядом, мільйонів на гасіння, ні комісія на чолі з першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив народний депутат Олег Мусій.

«Шановний пане Прем’єр-міністре Володимире Гройсмане, виділені вами 15 мільйонів гривень палають на териконі біля Червонограда!!! Володимире Борисовичу, Ви знаєте, що чиновники цинічно і зухвало дурять Вас! Розпорядження Кабміну про виділення з резервного фонду Міністерству енергетики та вугільної промисловості 15 мільйонів було ще наприкінці вересня, а проблему не просто не вирішено – ситуація тільки погіршується. Я їздив на терикон, там займається відкрите полум’я (фото від 26 жовтня). Впродовж останніх 13 місяців такого відкритого вогню не було. І при цьому я не бачив жодної машини ДСНС для гасіння – напевно, на бензин грошей вже не вистачило, полетіли за димом. Мабуть, чиновники Міністерства, голова Сокальської РДА Пелих разом з головою Львівської ОДА Синюткою надзвичайно спритно і головне «дуже успішно» вже освоїли державні мільйони. Результат у всій красі – терикон горить, нестерпний сморід у Соснівці відчутний скрізь, люди отруюються! Напевно, скоро проситимуть ще грошей. Списувати ж навчилися. Якщо з таким завзяттям підходити до справи, ця діжка буде бездонною – справа не в нестачі коштів, а у повній непрофесійності і нездатності так, як слід організувати роботу! Виникає запитання: чому неефективні чиновники досі сидять у своїх кріслах?» – написав Олег Мусій.

Нагадаємо, терикон почав горіти у вересні 2015 року. Сам породний відвал з’явився 2014 року і його насипали з порушенням технічним норм, тобто не перешаровували грунтом і глиною, що в майбутньому і сприяло самозайманню.

ПАТ «Львівська вугільна компанія» переклала відповідальність на Червоноградське спецуправління з гасіння і рекультивації териконів, бо саме вони мали трамбувати відвал. Натомість спецправління заявило про велетенський борг збагачувальної фабрики, який становить понад 12 мільйонів гривень.

У зоні, яка потерпає через горіння терикону, знаходиться місто Соснівка і села Гірник, Межиріччя, Волсвин, Сілець, Городище.

Ситуація з териконом набрала розголосу після звернення депутата Олега Мусія до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана під години уряду у парламенті. Згодом на ПАТ «Львівська вугільна компанія» вирушила комісія, яку очолив перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів. Однак, слід зауважити, що високопоставлений чиновник не побачив серйозної проблеми через тління терикону.

«Ми побачили абсолютно якісну роботу, яка відображалася в двох параметрах: терикони горіли на 1,2 гектара, ми побачили десь 0,6, є проблематика якості, техніки, забезпечення пально-мастильними матеріалами, але це не є питання навіть рівня ОДА, а місцевих керівників… Те, що говорили і те, що я побачив – це слон і Моська», – сказав Степан Кубів.

Тут можна детальніше прочитати про візит урядовця.

Водночас було виділено 15 мільйонів гривень на гасіння.

Зазначимо, що гасили породний відвал породою зі старого терикона, а згодом водою. Але жоден з цих методів не дав ефекту, а чиновники відмовилися дослухатися до поради науковців, які вважають найефективніший спосіб гасіння териконів – сумішшю води і вапна.

Тим часом дим з отруйними випарами й далі поширюється навколишньою територію. Слід зазначити, що досі не було таких відкритих ділянок вогню, як це видно на фото від 26 жовтня. Ось і виходить, що виділені 15 мільйонів пішли за димом…

Оксана ДУДАР

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.