• USD: 36.50
  • EUR: 38.80

Українка з Польщі боїться за своє життя після прем'єри «Волині»

Українка з Польщі боїться за своє життя після прем'єри «Волині»

Як можливе те, що ця бандерівська шльондра ще ступає польською землею?, - сотні таких повідомлень приходять Наталі Панченко, українці, яка вже понад 7 років мешкає в Польщі.

Про фатальне світло, в якому постають українці у фільмі «Волинь», пише «Newsweek Polska».

«Я, українка, після перегляду фільму, відчувала ненависть до українців, і більше всього мені боліло те, що ті українці з фільму не мають нічого спільного із тими людьми, котрі зараз мешкають в Україні», - каже  Панченко.

Наталя каже про сотні повідомлень, повних образ та погроз. Українка не була готова до такої хвилі ненависті і боїться за власне життя, хоча ніколи і нікому не зробила кривди

Читайте також Редактор польського «Forbes» розкритикував фільм «Волинь»

«Для мене «Волинь» Смажовського став жахіттям, я стала жертвою всіх тих глядачів - бо це не обов'язково поляки - які після перегляду хотіли вилити на когось свої емоції, цю ненависть та море зла, які побачили в цьому фільмі. Я після виходу з кінотеатру теж відчувала ненависть до тих українців, які мордували, але людина розсудлива буде читати і шукати, почне думати, що робити із тією ненавистю. Для таких людей я  стала лялькою вуду», - каже Наталя Панченко, голова фундації Euromajdan-Warszawa.

«Я думала, що я до цього готова, бо перші погрози почали приходити ще два роки тому, але мене заскочила ця кількість, ці сотні осіб, і не сподівалася, що хтось погрожуватиме мені смертю після перегляду фільму. За кожним акаунтом стоїть людина, і коли вона мене впізнає на вулиці, може зробити те, про що написала. Я боюся, що ця ненависть вийде за межі інтернету. Це ненависть не лише до мене, це ненависть до українців взагалі», - каже Панченко.

Про можливі реакції на «Волинь» говорилося ще задовго до прем'єри. Войцех Смажовський« котрий екранізував історію цього трагічного періоду стосунків України та Польщі, стверджував, що "фільм сприятиме очищенню українсько-польських стосунків», залишаючи глядачеві інтерпретацію.

Читайте такожУ Польщі сталося «отруєння історією», – Глібовицький про фільм «Волинь»

Але дійсність виявилася зовсім інша. Замість діалогу між двома націями з'явилася справжня прірва. Із останніх досліджень, проведених IPSOS, можна зробити висновок, що поляки сприймають іноземців крізь призму стереотипів. Крім того, на Facebook наприклад є група «Ukrainiec NIE jest moim bratem», в якій повно ксенофобських та расистських коментарів у бік українців, має більше 70 тис підписників.

Більше того, фільм не наблизив до єднання і самих українців. Прем'єру творіння Смажовського заблокували в Україні з політичних міркувань, українські портали тріщать по швах від коментарів, що атакують поляків.

Фільм мав бути поворотним пунктом в історії обох держав, але поки що він лише підіймає хвилі взаємної ненависті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: