дивись.info

В Україні створено громадську організацію «Жінка&Закон»

В Україні створено громадську організацію «Жінка&Закон», передає Уніан.

«Ми створили громадську організацію «Жінка&Закон», тому що на даний момент існує величезна проблема, коли матір позбавляють спілкування з власною дитиною», – сказала Шейло.
Член організації Марина Кутепова зазначила, що організацію створили жінки, які особисто зіткнулися з проблемою, коли колишній чоловік перешкоджає спілкуванню з дітьми.

«Коли стикаєшся з проблемою особисто, коли проходиш через випробування, ти розумієш, що в нашій країні не функціонують органи опіки, судова система, яка стосується сімейного права», – сказала вона.
Учасниці конференції розповіли свої історії про те, як їхні колишні чоловіки не дають їм бачитися з дітьми.

«Моя проблема почалася 1,5 року тому, я вже перебуваю в розлученні, у мене пройшло три стадії судових справ щодо дітей. Перша інстанція винесла рішення на мою користь і залишила дітей зі мною, мотивуючи це тим, що Україна підписала Конвенцію ООН про те, що дитина не може бути розлучена з матір`ю, крім виняткових випадків – наприклад, мати вживає алкоголь, є наркоманкою, сидить у в`язниці або у неї психологічні проблеми зі здоров`ям», – сказала Кутепова.
За її словами, в Україні судові рішення у таких питаннях вирішуються «з використанням корупційних зв`язків».
«У моєму випадку апеляція винесла рішення на користь батька. У цьому рішенні написано про те, що гарна мама, тато гарний, але проживати діти будуть з батьком, нічим не мотивуючи», – додала вона.

Читайте також: Курс «Сімейні цінності» перевірять на предмет науковості і недискримінації
За словами Кутепової, її справу витребувано Верховним судом з Печерського суду. «Я розумію, що боротися за дітей мені доведеться ще і в Європейському суді, тому що наша система не дозволяє повертати дітей матері. Своїх дітей я востаннє бачила 19 квітня цього року і навіть не спілкувалася по телефону, мій колишній чоловік просто не дає цього робити», – сказала вона.
Кутепова зазначила, що Україна не виконує Конвенцію ООН, яку вона підписала. «Я зверталася і до президента, і до першої леді, але це не дало жодних результатів. Моє законне право матері виховувати моїх дітей досі не виконується», – сказала Кутепова.
Член ЮНЕСКО Елені Леоніду у свою чергу зазначила, що відповідно до конвенції ООН з прав дітей, дитина апріорі залишається з матір`ю. «Це важлива умова, і вченими, і психологами доведено, що до 7 років дитина має одне енергетичне поле з матір`ю і їх не можна розлучати», – сказала Леоніду. За її словами, в країнах ЄС опікунство залишають за матір`ю.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.