дивись.info

Скільки заробляє президент «Енергоатому»

Скільки заробляє президент «Енергоатому»

Чистий посадовий оклад президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського понад 33 тисячі гривень. Про це ІА Дивись.info повідомили Міністерстві енергетики та вугільної промисловості у відповідь на інформаційний запит.

Утім, з преміями і надбавками ця сума виглядає більш ніж пристойно. Ось, що відповіли у міністерстві: «Недашковський Юрій Олександрович,президент ДП «НАЕК «Енергоатом» працює з 6.03.2014 року на умовах контракту.

Відповідно до умов контракту заробітна плата керівникові нараховується за рахунок частки доходу, одержаного підприємством за результатами його господарської діяльності, виходячи з установлених:

посадового окладу у розмірі 33309 грн. (з 1.09.2015 у зв’язку з переведенням на нові умови оплати праці);

премії в розмірі 100 відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу за виконання відповідних показників преміювання, в тому числі за виконання плану випуску основної продукції 70 відсотків та за не перевищення фактичних адміністративних витрат над закладеними у тарифах АЕС – 30 відсотків;

надбавка за інтенсивність праці та особливий характер роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу;

винагороди за підсумками роботи за рік відповідно до діючого на підприємстві положення;

винагороди за вислугу років;

надбавки працівникам, які працюють з відомостями зі ступенем секретності «цілком таємно» і «таємно» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 №414 «Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв’язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці» у розмірі 15 відсотків посадового окладу.

У разі відпустки керівникові надається матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі його середньомісячного заробітку».

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія (НАЕК) «Енергоатом» – оператор усіх чинних атомних електростанцій України, створено у жовтні 1996 року.

До складу «Енергоатому» входять чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками – Запорізька, Рівненська, Південно-Українська та Хмельницька, а також Ташлицька ГАЕС і Олександрівська ГЕС. Крім того, до складу НАЕК входять відокремлені підрозділи «Управління справами», «Атомпроектінжиніринг», «Атомремонт-сервіс», «Науково-технічний центр», «Аварійно-технічний центр», «Атоменергомаш», «Атомкомплект», «Складське господарство», «Атомприлад», «Автоматика та машинобудування», які є відокремленими підрозділами НАЕК «Енергоатом».

У березні нинішнього року виконавча служба заарештувала рахунки і майно «Енергоатому» на 200 млрд грн в рамках виконавчого провадження про стягнення боргу з НАЕК «Енергоатом» на користь «Укрелектровату». Рахунки були заблоковані за рішенням українського суду через борг, який сформувався 20 років тому. У 2012 році Вищий господарський суд зобов’язав «Енергоатом» виплатити ЗАТ СП «Укрелектроват» 127,3 млн грн за службовим, який утворився ще в 1996 році. Тоді виконати рішення суду було не можливо в зв’язку з мораторієм на банкрутство підприємств ПЕК, що забороняє стягнення боргів з «Енергоатому». Термін мораторію закінчився 1 січня 2016 року. Наприкінці січня Рада продовжила цей мораторій, проте Президент закон ветував.

Однак на початку липня суд зняв арешт з рахунків Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом».

Читайте також: Хто і скільки заробляє в «Укроборонпромі»

Ще раніше, у липні 2015 року, тодішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк зажадав провести незалежний аудит компанії «Енергоатом» через ситуацію, що склалася навколо підприємства. Йшлося про закупівлю ядерного палива – повну монополію на цьому ринку мала російська компанія «ТВЕЛ».

Тоді Міністерство закордонних справ на півтора місяця загальмувало рішення уряду про денонсацію угоди з Російською Федерацією, за яким Росія фактично хотіла монопольно захопити кілька енергетичних блоків України.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.