дивись.info

Ган: ЄС повинен невідкладно скасувати візи для українців

Комісар Європейського Союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Йоганнес Ган заявляє, що Євросоюз повинен невідкладно скасувати візи для громадян України, передає Уніан.

1Візова лібералізація для України та Грузії: вітаю сьогоднішнє схвалення механізму призупинення, підтримане більшістю комітету Європейського парламенту з питань цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ», – заявив Ган.
«Радий, що наша невтомна праця приносить результат. Тепер ЄС повинен невідкладно надати заслужений безвізовий режим для українcьких та грузинських громадян», – наголосив він.

Нагадаємо, що 7 грудня Комітет постійних представників (COREPER) від імені Ради ЄС підтримав погоджений з Європейським парламентом компромісний текст про норму щодо перегляду механізму призупинення, який може бути застосований до усіх чинних угод з візової лібералізації. Угоду було досягнуто між Радою ЄС, Європейським парламентом і Європейською комісією того самого дня.
Сьогодні профільний комітет Європейського парламенту з питань цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) схвалив компроміс, досягнутий між Європарламентом та Радою ЄС щодо механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму з третіми країнами.
Після цього рішення має бути проголосоване на пленарному засіданні Європарламенту. Відповідно до порядку денного, наступне засідання ЄП пройде з 12 по 15 грудня у Страсбурзі. Рішення також має бути затверджено Радою ЄС.
У представництві ЄС в Україні пояснили, що оскільки комітет постійних представників підтвердив угоду від імені Ради ЄС, норму буде надіслано до Європарламенту для голосування у першому читанні; опісля її буде надано Раді ЄС для схвалення.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.