дивись.info

Мінекології представило перший варіант стратегії поводження з відходами

Міністерство екології та природних ресурсів представило перший варіант проекту Національної стратегії поводження з відходами і винесло його на громадське обговорення, яке триватиме від 1,5 до 2 місяців, повідомив глава відомства Остап Семерак на брифінгу.

Про це інформує Уніан.

«Україна вперше підготувала такий документ, який виробляє цілісну державну політику у поводженні з усіма видами відходів… Стратегія потрібна для інвесторів, які хотіли б працювати і інвестувати в економіку України. Це механізм імплементації європейських стандартів», – сказав він.
За словами міністра, документ охоплює всі види відходів – тверді побутові, промислові, небезпечні, будівельні, сільськогосподарські, електричні та інші.
Розроблений проект стратегії має стати основою для майбутньої розробки регуляторної бази у сфері екології.

За словами Семерака, документ базується на європейських стандартах, перехід на які передбачено Угодою про асоціацію з ЄС. Таким чином, імплементація цієї стратегії сприятиме залученню додаткових іноземних інвестицій в державу.
Міністр зазначив, що над створенням проекту стратегії працювала міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли представники Мінекології, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, а також експерти німецької федеральної компанії GIZ та Європейського банку реконструкції та розвитку.

«Ми працювали разом з нашими міжнародними партнерами 5-6 місяців. Це дуже стислі терміни. Ми за 5-6 місяців пройшли перший етап і чітко дотримуємося плану», – сказав Семерак.
За його прогнозами, розроблений документ буде готовий до офіційного проходження через міністерства та інші центральні органи виконавчої влади не раніше, ніж за 2 місяці.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.