дивись.info

Є загроза втрати активів банку «Хрещатик»

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляє про загрозу втрати значної частини активів ліквідовуваного банку «Хрещатик» в результаті непогашення низкою юридичних осіб облігацій, що перебувають на балансі фінустанови, передає УНІАН.

У період з 2011 по 2015 роки банк викупив облігації на 2 млрд грн, у подальшому уклавши з емітентами договори зворотного викупу, проте станом на грудень 2016 року зобов’язання зворотного викупу не виконані.

Фонд зазначив, що 88% емітентів цих облігацій пов’язані з банком, а емітенти близько 85% облігацій у портфелі банку мають ознаки фіктивності.

За інформацією фонду, випуск облігацій проводився під інвестиційні проекти, але фонд не виключає, що планів реалізувати ці проекти не було, а угода являє собою схему виведення активів.

Також повідомляється, що за цими фактами фонд готує матеріали для звернення в правоохоронні органи із заявою про скоєння кримінального злочину.

Як повідомлялося, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на підставі рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Хрещатик» з 6 червня почав ліквідацію фінустанови. Тимчасова адміністрація працювала в банку з 5 квітня.

Банк «Хрещатик» працює на ринку України з 1993 року і входив у двадцятку найбільших банків за обсягом активів. Згідно з даними про структуру власності банку, ключовими власниками фінустанови є громадянин України Андрій Іванов з часткою 37%, Київська міськдержадміністрація з часткою 25%, громадянин Австрії Микола Солдатенко із часткою 24%.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.