дивись.info

Сьогодні Міжнародний день людини з синдромом Дауна

Сьогодні Міжнародний день людини з синдромом Дауна

Дата проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна – 21-й день третього місяця – символізує так звану унікальність трисомії 21-ї хромосоми, яка викликає синдром Дауна.

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з медичної генетики Надія Гельнер, протягом 2016 року у Львівській області народилося 28 немовлят з синдромом Дауна.

Синдром Дауна — одна з найбільш поширених форм генетичної патології, пов’язана з додатковою хромосомою в клітинах людини. Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1 на 600-800 новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

В Україні діти з синдромом Дауна народжуються з частотою приблизно 1 на 700 пологів (близько 420 випадків щорічно).

Якомога раніше виявлення захворювань, що супроводжують синдром Дауна, та їхнє своєчасне лікування дозволяють покращити навчання та соціальну адаптацію таких дітей, а також прогнози щодо стану їхнього здоров’я і тривалості життя.

Нагадаємо, що у Львові відбудеться благочинний бал. Такий захід, присвячений Всесвітньому дню людини з синдромом Дауна, організатори планують зробити щорічним.

Кошти збиратимуться на придбання апарату для мікрополяризації головного та спинного мозку; обладнання для плесотерапії – проведення детоксикації організму; для вихрових ран для рук і ніг.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.