дивись.info

Тепер український театр стане доступнішим для світу

В Україні розпочинає роботу двомовний онлайн-портал, який відкриє український театр для Європи.

Про це повідомляє UkraineCrisisMediaCenter

До театральної платформи долучилися «Молодий театр» та Центр сучасного мистецтва «ДАХ». Олена Салата, експерт Реанімаційного пакету реформ, операційний директор GOGOLFest додала: «Результатом цієї роботи стала перша зустріч у театрі «Сузір’я». Наразі на порядку денному стоїть питання створення незалежного театрального центру.

Режисер Національного драматичного театру ім. Івана Франка Діана Айше розповіла про структуру майбутнього порталу: «Фактично портал буде мати 4 великі категорії. Перша з яких – це каталог театрів різної форми організації.[…] Усі театри у рівній мірі мають шанс опублікувати інформацію про себе на цьому порталі». Протягом липня творці порталу збиратимуть анкети від незалежних та державних театрів. Портал міститиме розділи: «найближчі події», «новини», «про нас», доступний пошук для потенційних партнерів за назвою театру, анонси фестивалів.

Андрій Палатний, проектний менеджер Центру сучасного мистецтва «ДАХ», зауважив: «Це все – реальні інструменти, які працюють». Портал може допомогти в організації великої кількості проектів, залучити технології у театральне мистецтво. «Ми маємо театральне середовище, яке народжується», – переконаний він. Незалежний режисер Павло Юров розповів про виставу, що створюється, під назвою «Кінець удавання». «Завдяки Європейській театральній конвенції ми зараз маємо можливість подорожувати до Німеччини, де будемо представляти цю виставу на фестивалі та інших театрах», – заначив він.

Режисер, засновник Центру сучасного мистецтва «ДАХ» та Фестивалю сучасного мистецтва GOGOLFest Влад Троїцький проаналізував, чому театральне мистецтво в Україні існує за рахунок окремих ентузіастів. «Немає системи, як і що презентувати з кордоном. По-друге, немає продукту, який би був конкурентоспроможним на зовнішньому ринку. По-третє, фактично немає платформ для створення колабораційних проектів, які би могли презентувати Україну найбільш економним та швидким шляхом», – вважає він. Усі державні інституції у сфері культури є радше реакційними, вони нічого не продукують. Також немає концепції культурної дипломатії. Новий онлайн портал дає надію на позитивні зрушення у цій сфері.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.