дивись.info

Забракло доказів: суд зняв арешт з чотирьох приміщень, які незаконно вивели з комунальної власності

Галицький районний суд міста Львова скасував арешт чотирьох приміщень, які минулого року були незаконно виведені з комунальної власності.

Про це повідомили «Наші гроші. Львів», посилаючись на ухвали суду від 22 та 23 березня.

Йдеться про приміщення на вулицях Ярослава Стецька, 11 (339,3 м2), Зеленій, 202 (238,7 м2), Костя Левицького, 22 (38,9 м2) та Богдана Хмельницького, 37 (30,2 м2).

Арешт був накладений у межах кримінального провадження про незаконне виведення комунальної власності 17 приміщень у Львові, яке розслідує Слідче управління Головного управління Нацполіції у Львівській області. Нещодавно у Львові провели прес-конференцію щодо цієї ситуації.

Суд задовольнив клопотання заявників з огляду на те, що вони не мають статусу підозрюваних у цьому кримінальному провадженні.

«По всіх є або договір оренди а по деяких навіть були ухвали про проведення аукціону. Слідчим управління Нацполіції проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками шахрайства в особливо великих розмірах або організованою  групою. В межах розслідування  двічі слідчими подавалося клопотання про накладення арешту на майно, щоб уникнути в подальшому повторних відчужень. Проте ухвалою Галицького районного суду де суддею була Городецька, було відмовлено у клопотанні слідчого також було відмовлено у повторному клопотанні. Спосіб відчуження або через суд коли двоє осіб мали між собою штучний спір – умовно один винен  другому і той давав відступного в якості майна. І суд ухвалою  затверджував право власності за новим власником, а надалі вносилися дані до  реєстру. За другою схемою нотаріус вносилися зміни до реєстру на підставі документів нібито виданих Галицькою районною державною адміністрацією якої в природі не існувало», – розповіла начальник управління комунальної власності Львівської міськради Інна Свистун. Начальник юридичного департаменту Гелена Пайонкевич. Детальніше читайте тут.

 

На сьогодні юристи Львівської міської ради оскаржують у судах виведення з комунальної власності 17 приміщень, значну кількість яких набули у власність Людмила Малькова та Ірина Сандул.

Також відомо, що у межах об’єднаного кримінального провадження, слідчі Головного управління Нацполіції у Львівській області уже двічі зверталися до Галицького районного суду про накладення арешту на 17 згадуваних приміщень. Першого разу клопотання залишили без розгляду, другого разу суд відмовив.

«Невстановлені особи» досі залишаються невставленими. Проте арешт з чотирьох приміщень, що, як підозрює слідство, були незаконно виведені з комунальної власності, вже знято. Суддя Галицького районного суду Олег Юрків прийшов до висновку, що «правові підстави для накладення арешту на нежитлові приміщення відсутні».

Згідно з ухвалою, на даний час законними власниками майна є саме ті люди, які заволоділи ним через підроблені документи. Вони не мають статусу підозрюваних, відтак арешт їх майна не є правомірним. Крім того, ні мерія, ні слідчі не змогли надати доказів того, що дане майно належить міській громаді.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.