дивись.info

Журнал Time про Шептицького: ця історія могла б отримати Оскар

Журнал Time про Шептицького: ця історія могла б отримати Оскар
Андрей Шептицький / credo-ua.org

Авторитетний американський журнал Time склав список реальних історій, які могли б стати основою для оскароносних фільмів. До нього потрапила розповідь про життя митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького.

Для створення цього списку журналісти Time спитали ряд істориків, які факти із минулого людства могли б отримати Оскар. Про Андрея Шептицького розповів Кирил Амар, який займається дослідженням історії Львова.

Предстоятель УГКЦ потрапив до цього списку через те, що організував порятунок безлічі євреїв під час Голокосту. Він боровся одразу на декількох «фронтах»: до Другої світової війни – із тиском польської адміністрації та радикалізмом українських націоналістів, під час Другої світової – із радянською та німецькою окупацією, демонструючи мужність і гуманізм.

«Шептицький і його минуле можуть стати основою для захопливого фільму, що досліджуватиме обов’язок протистояти авторитаризму, нелюдяності та ілюзіям національого егоїзму, досліджуватиме труднощі опору та солідарності, моральні підводні камені колаборації, трагічну долю Європи між Гітлером і Сталіним», – підсумував Амар.

Читайте також: Між сталіністами, нацистами та націоналістами, – професор Колумбійського університету про Львів

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.