дивись.info

Нейрохірург Генрі Марш подарував львівській лікарні унікальне обладнання

Нейрохірург Генрі Марш подарував львівській лікарні унікальне обладнання
Генрі Марш

Провідний британський нейрохірург Генрі Марш подарував Львівській міській дитячій лікарні обладнання для проведення операції на головному мозку, повідомляє кореспондент ІА Дивись.info.

Сьогодні, 26 квітня, відділення нейрохірургії Львівської міської дитячої клінічної лікарні отримало унікальний інструментарій, необхідний під час операцій на мозку для фіксації операційного поля.  Таке обладнання коштує орієнтовно 10 тисяч доларів, утім львівська лікарня отримала його безкоштовно у подарунок від британського нейрохірурга Генрі Марша.

«Нейрохірургія — це борсання у тканинах головного мозку. Іноді це треба годинами робити. І ніхто з нас не може тримати свої руки без руху. Для цього і існує ця система — дуга з ретракторами (хірургічний інструмент для розведення країв шкіри, — авт. ред.), — пояснює український нейрохірург Андрій Мизак. — Цей пристрій допомагає розвести тканини головного мозку та утворити свого роду тунель для комфортної роботи».

Читайте також: Я пишаюся тим, що був на Майдані, – британський нейрохірург Генрі Марш прочитав лекцію в УКУ

Лікар зауважує, що цей пристрій винайшли ще 40 років тому, але в Україні таких менше десятка. Вже 27 квітня за допомогою подарованого інструментарію львівські медики оперуватимуть чотирирічну дитину.

Нагадаємо, під час квітневого візиту до Львова Генрі Марш проконсультував півсотні пацієнтів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.