дивись.info

25 осіб з інвалідністю по зору «оглянуть» пам’ятки Черкащини

Впродовж 8-12 травня ГО «Фонд реабілітації незрячих» організовує заміську автобусну мандрівку по історико-культурних пам’ятках Черкащини. Учасниками мандрівки стануть 25 осіб з інвалідністю по зору, серед яких є й діти. Захід реалізовується за підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради в рамках проекту «Мандрівна планета».

Про це інформує прес-центр ЛМР.

«Це  перша  з  серії запланованих мандрівок, яку продовжить подорож у вересні по Чернігівщині. Спеціально  для  того,  щоб  зробити  мандрівку доступною для повністю незрячих  і  слабозорих  учасників,  організація  підготувала  гіда  і розробила   маршрут  подорожі.  Професійний  гід  засвоїв  мистецтво аудіодискрипції – коментування  візуальних об’єктів – архітектурних і природних  пам’яток,   музейних  експозицій  тощо  для  осіб, які не можуть бачити їх зором. Ця послуга була впроваджена в Україні відносно нещодавно – у  2013   році   шляхом  створення   спочатку  перших мультиплікаційних  фільмів  з  аудіодискрипцією  для  незрячих  дітей, а  згодом – художніх стрічок, театральних вистав та ін. Починаючи з 2016 року, організатори заходу почали навчати гідів мистецтву коментування  динамічних  і  статичних  візуальних об’єктів для осіб з повною або частковою втратою зору», – розповіла Оксана Потимко.

Захід «Мандрівна планета», який триватиме чотири доби поспіль,
дозволить 25-ти  його  учасникам одержати максимальне задоволення від поїздки  і максимальну інформацію як під час переїзду автобусом, так і в місцях проведення екскурсій. Планується, що група львів’ян з важкими порушеннями  зору  відвідає  парк  «Софіївка» в Умані, Чернечу гору в Каневі,  Моринці  та  Кирилівку, Холодний Яр і Три криниці, Суботів та Чигирин,  Черкаси  і  Мошни.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.