дивись.info

Скандал! Організатори дійства на бронетанковому заводі накинулися на журналістів

Скандал! Організатори дійства на бронетанковому заводі накинулися на журналістів

Організатори та учасники мистецького дійства, яке завтра відбудеться на львівському бронетанковому заводі до Дня Європи, обурені критикою, що лунала у ЗМІ та соцмережах щодо ідеї влаштувати мистецьку акцію безпосередньо на військовій техніці. При цьому ті, хто виступав, не добирали висловів.

«Гібридна війна йде і у Львові. Не знаючи, що і  як буде, кому це потрібно, сайти розриваються від інформації, яку я розглядаю як 5-ту колону у Львові. Комусь не подобається балет чи військова техніка? Прийдіть подивіться, а потім пишіть, але вже дехто написав і це гібридна війна на наших теренах. Якщо ви ставите провокаційні запитання – ви належите до 5-ої колони. Це не шоу, а підтримка людей, які виробляють інтелектуальну міць для захисту українців та Європи. Це не просто концерт, а дійство, яке об’єднує зброю і мистецтво. Там будуть гусениці з болотом, зі сходу, ми їх спеціально не чистили, і на них будуть працювати артисти. Ми прийшли не виправдовуватися, а сказати, щоб ви вдарили по писку тих, які це пишуть. І в цей писок треба плюнути… Чому ніхто майже не зателефонував перед тим до режисера? Хто мав право провокувати ситуацію?», – заявив директор Львівської опери Василь Вовкун.

«Нас всіх обурили ці випади, я вбачаю у цьому провокацію однозначно не наших друзів. Коли мені запропонували  взяти участь у проекті, я не вагалася ні хвилини.  Це захід європейського рівня. А журналістам потрібно бачити позитив. Всі задіяні працюють на волонтерських засадах, і ми ще читаємо на себе такі нападки», – заявила керівник балету «Життя» Ірина Мазур.

«Критика потрібна завжди, але вона повинна бути фаховою і конструктивною», –заявив директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.

«Непрофесійно обговорювати предмет, суть якого не знають ці журналісти. Це провінційний, містечковий настрій. Чому ви не вникнете, не зрозумієте?» – заявила співачка Ірина Доля.

Нагадаємо, за повідомленням ЛОДА, 25 травня 2017 року відзначатимуть День Європи під гаслом «Україна – Європейський щит!».

«Локація для проведення цього проекту обрана невипадково – державне підприємство «Львівський бронетанковий завод». Адже основною місією заходу є показати силу значення культури – мистецтво в боротьбі за мир. Програма заходу передбачає поєднання європейської класичної, популярної музики та популярної музики у супроводі симфонічного оркестру під батутом відомої української диригенти Оксани Линів, хореографічно-пластичних етюдів, української військової техніки та військової атрибутики. Урочистість буде супроводжуватись світловими та мультимедійними ефектами, оригінальними образотворчими декораціями, інсталяцією, що створять феєричний шарм та атмосферу свята» – йдеться у повідомленні.

Такий задум викликав чимало критики у соцмережах та ЗМІ.

«Я бачила раніше повідомлення про балерин на танках у День Європи. Але не могла навіть припустити, що така дешева кічуха буде всерйоз втілена у життя. Я спершу подумала, що то якийсь розвод чи жарт. Але сьогодні дізналася, що це офійціна програма на День Європи за участі іноземних послів (о, майн год) Тобто, у четвер на бронетанковому заводі (режимний обєкт) на танках, а точніше на гусеницях сидітимуть балерини» – написала на своїй сторінці у Facebook журналістка Вікторія Балицька.

«Тепер я бачила все! Ви знущаєтесь? В країні йде війна, а на режимному (!) об’єкті будуть робити цирк з переодягання і балеринами. Навіть дрес-код придумали. Це для вас що? Атракція, перформанс, розвага? Пані Береговська, ви поранених бачили? Ви бачили людину посічену осколками, на штучній вентиляції легень, яку от-от полишить життя? Це просто знущання! Це кітч» – підтримала колегу журналістка Анна Джунківська.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.