дивись.info

Нардеп розповів, коли тернопільський та ужгородський аеропорти вирішать свої транспортні проблеми

Нардеп розповів, коли тернопільський та ужгородський аеропорти вирішать свої транспортні проблеми

Ужгородський аеропорт невдовзі зможе приймати регулярні рейси. Про це в коментарі ІА Дивись.info розповів народний депутат, голова транспортного Комітету ВРУ Ярослав Дубневич.

«Одне з найважливіших питань під час виїзного засідання транспортного комітету, торік в Тернопілі, це було відновлення роботи тернопільського аеропорту, і все що стосується підтримки аеропорту. Від комітету транспорту було все зроблено, рекомендації були розіслані і сертифікати на відновлення роботи тернопільського аеропорту надані тернопільському аеропорту. Тепер же завдання за місцевою владою, облрадаю, ОДА, тому що тернопільський аеропорт має можливість приймати малі регіональні літаки – класу “Яків” і “Дугласів”. А вже завдання місцевої команди бути ініціатором у розвитку аеропорту», – каже Ярослав Дубневич.

Читайте також: Стратегія розвитку та успіхи децентралізації: як пройшов Форум місцевого розвитку (фоторепортаж)

Також він додав, що вже на фінішній прямій домовленість зі Словаччиною про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху на прикордонній території українським диспетчерам.

«Вже є узгодження зі словацькою стороною можливості заходу літаків на злітну полосу аеропорту Ужгорода, воно вже на фінішній прямій. Нам дуже важливо, щоб аеропорти класу, такі як в Тернопілі , Чернівцях ,Франківську розвиваються, показують добрий результат розвитку. Франківчани працюють маючи Буковель, маючи рекреаційні комплекси, також мають можливість приймати літаки, але я наголошував на тому, що нам потрібне не тільки авіаційне сполучення 500 і більше кілометрів, а розвивати малу регіональну авіацію, і взяти за приклад європейський досвід. Коли мала регіональна авіація максимально покриває всі маленькі і середні аеропорти, то це дає добрий зв’язок і добру синергію розвитку таких хабів як Львів», – додав Дубневич.

Нагадаємо, на початку грудня минулого року аеропорт Тернопіль отримав сертифікат служби авіаційної безпеки, який показав його придатність для прийому повітряних суден. З тих пір в Тернополі сідали тільки два борти.