дивись.info

На Львівщині відкрили дві фотовиставки відомих білоруських митців

На Львівщині відкрили дві фотовиставки відомих білоруських митців

11 липня у Львівському історичному музеї, що на пл.Ринок, 6, відбулося відкриття двох виставок з фондів Національного історичного музею Республіки Білорусі – «Світло і тінь. Фотографії Льва Дашкевича» та «Сула.Нерозривне» авторства Марини Батюкової.

Про це інформує прес-центр ЛОДА.

Як повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, виставки, організовані за сприяння Посольства Республіки Білорусь в Україні, є першим досвідом спільної роботи Львівського історичного музею та Національного історичного музею Республіки Білорусь в рамках меморандуму про співпрацю, укладеного в лютому 2017 року.

Гордістю музейної збірки Національного історичного музею Республіки Білорусь є серія робіт фотохудожника Льва Урбановича Дашкевича (1882 – 1957 рр.) – білоруського фотографа, публіциста, педагога, ученого, винахідника.

Читайте також: Львів`янам відкриті тільки три озера для купання (фото, відео)

Виставка «Світло і тінь. Фотографії Льва Дашкевича» є результатом великої науково-дослідної роботи співробітників Національного історичного музею Республіки Білорусь. На виставці демонструється 50 фотографій, виконаних Львом Дашкевичем в період з 1910 по 1950 роки. Значна частина фотографій була виконана в ході етнографічної експедиції в 1923 році в Ігуменському і Логойському повітах. Також представлена справжня фотокамера майстра, за допомогою якої Лев Дашкевич виконував портретну і пейзажну фотозйомку, і єдиний збережений фотонегатив на склі.

Виставка «Сула.Нерозривне» презентує погляд відомої білоруської фотохудожниці Марини Батюкової на побут білоруського села, народні обряди, які збереглися з давніх часів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.