дивись.info

На Грибовицькому сміттєзвалищі інфільтрат спускали у земляні канави

На Грибовицькому сміттєзвалищі інфільтрат спускали у земляні канави
Jpeg

Державна екологічна інспекція у Львівській області перевірила територію Малехівської сільської ради, що прилягає до полігону ТПВ ЛКП «Збиранка». Про це повідомили у прес-службі відомства.

У процесі держконтролю встановлено факт скиду інфільтрату з підошви зсуву у п’ять земляних збірників, що розташовані каскадом. Скид неорганізований, земляними промоїнами, збірники іррегулярної форми. У верхньому озері є шланг, поруч транспортний майданчик. Відібрано пробу інфільтрату з верхнього збірника.

По нижньому укосу огороджуючої дамби виявлено три місця височення, в тому числі: 1- по західній частині; 1-на наріжнику; 1-по східний частині.

Читайте також: Знову про Грибовицьке сміттєзвалище, або Пристрасті навколо фільтрату

Два дренажні колодязі влаштовані в тілі дамби, підтоплені, рівень води в одному збігається з рівнем земної поверхні.

Влаштовано за дорогою (східна частина дамби) водозбірну канаву з водозбірником дренажних вод. Є шланг для відкачки вод.

На час проведення держконтролю скид інфільтрату в поверхневі водотоки не зафіксовано, але забруднений ґрунтовий покрив, що може призвести до забруднення зони аерації і підземних вод. Відібрано проби ґрунту на забруднених ділянках.

Техніка по перекачці інфільтрату з земляних збірників у стаціонарні збірники відсутня. Рівень води у нижньому збірнику – земна поверхня. Замірні пристрої рівнів відсутні.

Вищенаведене є порушенням ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та ст. 74,95,105 Водного кодексу.

Про результати заходів держконтролю Держекоінспекція повідомила Львівську облдержадміністрацію.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.