дивись.info

Останній день радянської влади в Україні

Останній день радянської влади в Україні

Від перших демократичних виборів у березні 1990 р. найвищим органом влади в УРСР була Верховної Рада. 24 серпня 1991 р. вона зібралась на позачергову сесію, щоб розібратись у тому, що відбувалось 19-21 серпня у Москві, Києві та інших столицях республік СРСР.

Тобто після зупинення в Москві спроби перевороту Державним комітетом з надзвичайного стану на чолі з віце-президентом СРСР Геннадієм Янаєвим.

Пропоную поринути в атмосферу прощання з радянською владою прочитавши або переглянувши стенограму пленарного засідання. Події у Верховній Раді УРСР демонструють як важко та хитро багато прощались з УРСР та СРСР. Тому, так важко 26 років будується самостійна та незалежна демократична Україна.

Перші «совєти» в Галичині: коли і хто такі?

 

Іван ХОМА,

кандидат історичних наук, доцент кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини, Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка»

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Хома Іван
Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини, Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка».