дивись.info

На Львівщині стартував VI Конгрес Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань

На Львівщині стартував VI Конгрес Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань

Сьогодні, 25 серпня, урочисто відкрили VI Конгрес Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань. Цьогоріч Конгрес відбувається під знаком 70-ї річниці сумнозвісної Акції «Вісла» (1947 р.). Мається на увазі рік кульмінації депортації українців з етнічних земель у Польщі, передусім із Лемківщини.

Про це інформує прес-центр ЛОДА.

Зазначимо, що конгрес відбувається, зокрема,  за підтримки Львівської обласної державної адміністрації. Почесними гостями конгресу стали голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, а також представники консульств Польщі та Канади. На засідання конгресу прибули й чисельні делегати українських лемківських громад семи країн світу: із Організації Оборони Лемківщини (США), Об’єднання лемків Канади, Об’єднання лемків (Польща), Союзу русинів-українців Словацької Республіки, Союзу русинів-українців Сербії, Союзу русинів Хорватії та Всеукраїнського товариства «Лемківщина».

«Опісля того, як людей, для яких Лемківщина була рідним домом, розсіяли по всьому світу саме Львівщина стала для багатьох прихистком і другим домом. Домом, який я сподіваюсь, дав відчути і зберегти нашу історичну пам’ять» – зазначив під час вітального слова Олег Синютка та додав, що ще цьогоріч на Львівщині постане пам’ятник жертвам операції «Вісла».

Також очільник Львівської ОДА вручив делегатам українських лемківських громад за кордоном символічні українські стяги, що були задіяні у святкуванні Дня Незалежності.

Виступив під час урочистого відкриття конгресу і нащадок українців, які 70 років тому комуністичний режим примусово виселив з рідних земель, а зараз боєць 80-ї бригади Олексій Стефаняк.  Військовий наголосив, що у складний для країни час в окопах на Сході країни воюють сотні лемків, аби відстояти свою землю й у майбутньому мати змогу запалити й там, у степах Луганщини лемківську ватру.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.