• USD: 35.60
  • EUR: 37.50

У Львові відбудеться перший в Україні фестиваль сучасної бандури

7-10 вересня на 4 концертних майданчиках 15 бандур-гуртів зіграють бандур-музику. Відбудуться майстер-класи на Сихові та в центрі Львова, концерти у сихівському трамваї #bandurSYHIVtram та інші цікаві заходи чекають на слухачів вже за 2 тижні у Львові.

Бандура — це візитна картка України і Львова, такого інструменту немає більше ніде у світі. Безліч струн, потуга і ніжність звуку, давня історія і мільйони асоціацій — це все є в бандурі. Саме зараз для бандури є вирішальний час — вона активно розвивається і опановує все нові й нові стилі музики.

Львів, як місто з багатою історією, також має особливі заслуги і перед бандурою — саме тут Василем Герасименком у минулому столітті було створено одну з найпопулярніших у світі моделей бандури — Львівську. Загалом майстер створив понад 30 різних моделей бандури і декілька з них серійно вироблялись багато років поспіль. Зараз у Львові працюють досвідчені майстри, які творять нові сучасні майстрові інструменти.

«Lviv Bandur Fest покликаний надихати і дивувати слухачів, адже здебільшого ми очікуємо від бандури традиційного звучання та патріоричних пісень. Натомість на нашому фестивалі ми пропонуємо етно, джаз, соул, електроніку, інді (і це не повний перелік). Я впевнена, цей фестиваль переконає багатьох змінити свою думку про бандуру і полюбити її не тільки на словах — але й на ділі: у Львові має побільшати класних сучасних бандур-гуртів, і має бути більше майданчиків де такі гурти будуть виступати», - розповідає ініціаторка та арт-директор фестивалю, Анастасія Войтюк.

Важливою частиною фестивалю є його Сихівська платформа. Найбільший концерт — бандурна шоу, у якому візьмуть участь колективи зі Львова та Києва відбудеться у культурно-освітньому центрі ім. О. Довженка. Це буде 4 години музики від 5 колективів: Troye Zillia, Три кроки в ніч, Чарівні струни, Krut та DGP-pro. Крім того
гості фестивалю на Сихові зможуть спробувати зіграти на бандурі, взяти участь у інтерактивному бандур-арті і намалювати свою бандуру. А всі пасажири сихівської трамвайної лінії зможуть почути бандуру на живо у трамваї протягом дня, а саме — 9 вересня. Також на Сихові відбудуться 2 майстер-класи для учнів сихівських музичних шкіл — від Івана Ткаленка, винахідника електробандури, та Анастасії Войтюк —виконавиці сучасної музики на бандурі.

Крім того відбудуться ще 2 концерти у центрі Львова від джазових гуртів Crossed Parallels та KoloYolo. А 8 вересня, на малій сцені Львівської обласної філармонії, зіграють бандур-гурти — заявки на участь у цьому концерті приймаються до 31 серпня, тож зіграти може кожен, хто пройде конкурс і заповнить анкету за посиланням

6 вересня, перед відкриттям фестивалю, для любителів клубної музики відбудеться pre-part lviv bandur fest, на платформі сучасного мистецтва у Львові - Fredra 61, де відомі діджеї творитимуть музику разом з бандуристами. Ви здивуєтесь, але таке поєднання є дуже класним і колоритним.

Фестиваль проходить за підтримки управління культури ЛМР і є співзвучний з політикою міста про децентралізацію культурного життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Інші події

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: