дивись.info

У львівському Парку культури віднайшли останки німецьких солдатів часів Другої світової війни

У львівському Парку культури віднайшли останки німецьких солдатів часів Другої світової війни
Фото: Львівська газета

У львівському Парку культури імені Богдана Хмельницького розкопали останки 175 німецьких солдатів, які загинули під час Другої світової війни.

Йдеться про поховання на колишньому військовому кладовищі, яке існувало на місці парку у воєнні роки, пише Львівська газета.

Пошук і розкопки на цьому місці розпочали ще у 2004 році. Тоді вдалося віднайти останки 1709 солдатів.  Не змогли дослідити лише шматок під асфальтом. Проте вже серпні 2017 роботи відновили.

За інформацією працівника Німецької народної спілки Мирона Старка, загалом кладовище налічувало більше 2 тисяч поховань. Близько 70% тіл знаходять із жетонами, на яких вказано ім’я, групу крові та особовий номер з номером частини. Нині в Німеччині є детальні списки захоронених тут з описами поранень та причин смерті.

«Під час Другої світової війни у нинішніх корпусах Академії сухопутних військ був військовий німецький госпіталь, який працював з 1942 року. Тут лікували солдатів з різних фронтів, адже це був великий медичний центр. Солдатів, які помирали, хоронили неподалік – зокрема, і на території нинішнього Парку культури», – розповів Львівській газеті керівник розкопок Мирон Старко.

Читайте також: У Львові, на Високому Замку, археологи вперше знайшли фрагмент стіни XIV століття

Через погодні умови пошукові роботи цього року припинили. Однак, їх планують продовжити навесні.

Усі ексгумовані останки перепоховають на німецькому військовому цвинтарі в селі Потелич Жовківського району поблизу кордону з Польщею.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.