дивись.info

Садового звинувачують у брехні щодо візиту голови МЗС Польщі

Садового звинувачують у брехні щодо візиту голови МЗС Польщі

Міський голова Львова Андрій Садовий попався на брехні коментуючи вчинок голови польської дипломатії Вітольда Ващиковського.

Як йдеться на Facebook-сторінці Андрія Садового, «5 листопада 2017 спільно з представниками МЗС України та народним депутатом Іриною Подоляк брав участь у формальному ланчі з польською делегацією, яку очолював Міністр закордонних справ Польщі п. Ващековський. Після телефонних консультацій з Главою МЗС України п. Клімкіним, директором УІНП п.В’ятровичем, доніс до польської сторони позицію України по ключових питаннях. Зробив все можливе, аби донести думку: у нас є спільна загроза і це – агресія Росії. Будь-які спроби розкрити рани українсько-польської ворожнечі є згубними для обидвох народів. Доведено історією»

Також в повідомленні Андрія Садового зазначається, що «інцидент в Музеї «Тюрма на Лонцького» відбувся після нашої зустрічі. Наші польські партнери часто закликають нас подивитись на нашу складну історію об‘єктивно, без стеротипів. Такий шанс був у польської делегації в музеї жертв окупаційних режимів у Львові».

Проте, журналістка Галина Терещук на своїй сторінці у Facebook повідомила, що «ні міського голови, ані міських чиновників не було 5 листопада, о 10.15 біля музею, біля пам’ятника жертвам комуністичних злочинів. Після покладання квітів, польська делегація пішла до музею. А там вже був інцидент. Я була присутня і все те бачила, чула, фіксувала. Відтак, коли був ланч, вже було відомо про те, що польський міністр не зайшов у музей».

Читайте також: Небезпечна дипломатична гра, або Навіщо польський міністр приїжджав до Львова

Нагадаємо, у програмі дводенного візиту до Львова Вітольда Ващиковського були відвідини «Тюрма на Лонцького». Коли у неділю вранці він приїхав до музею, то на порозі спитав у директора музею Руслана Забілого про те, чи Західна Україна була окупована у 1918 році. Забілий відповів, що це була окупація. Після цього міністр різко розвернувся на порозі музею і пішов геть. Цей вчинок міністра спричинив скандал у ЗМІ.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.