Пацієнтам, які не підпишуть декларації із лікарями, доведеться платити за візит до медика
Вже з січня 2018 року в Україні починає діяти медична реформа. У МОЗ наголошують – шукати собі лікаря варто вже. Громадянам, які не підпишуть Декларацію про первинну медичну допомогу, доведеться самостійно сплачувати послуги лікарів.
Про це повідомили в прес-службі міністерства охорони здоров’я.
У разі підписання пацієнтом відповідної декларації з сімейним лікарем або терапевтом чи педіатром усі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними. Хворі також зможуть звертатися до спеціалістів вузького профіля за направленням свого лікаря. При цьому пацієнт самостійно обиратиме вузького спеціаліста чи заклад, у якому отримає послугу.
Починаючи з 2019 року звернення до лікарів-спеціалістів, призначені сімейним лікарем або терапевтом, оплачуватимуться Національною службою здоров’я. Послуги без направлення держава оплачуватиме лише в разі звернень до гінеколога та психіатра. Тому до 2019 року все працюватиме за такими ж принципами, як зараз.
Якщо пацієнт звертатиметься без направлення до лікарів інших спеціалізацій, він самостійно сплачуватиме вартість візиту.
Читайте також: Медична реформа у питаннях і відповідях (тест)
Нагадаємо, 19 жовтня український парламент 240 голосами ухвалив закон щодо медреформи «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів».
Коментарі