дивись.info

«Благодійні внески» у львівських школах: чи це законно і куди звертатися батькам, якщо їх примушують платити

«Благодійні внески» у львівських школах: чи це законно і куди звертатися батькам, якщо їх примушують платити
Фото: ілюстративне. Джерело: prodereban.com.ua

У соцмережі Facebook з’явилася інформація про те, що в одній із львівських шкіл, попри офіційну заборону, з батьків збирають гроші на придбання шаф для учнів другого класу.

Тут виникає питання, чи насправді це добровільні внески, адже, як написала у Facebook львів’янка, мати двох дітей Tetyana Govorko, її дитину, через відмову здавати гроші на шафу, просто дискримінували. 

«Батьківській комітет оголосив в групі Viber, хто не здав гроші! І моїй дитині видали стілець для одягу (замість шафи – Ред.), звісно старі вішаки з класу прибрали», – йдеться в дописі мами.

«На дитину вже вчиняють тиск!!! Завтра збори в школі, маю бути на двох (двоє дітей) і в двох класах потрібно здати на меблі. В одному класі по 600 грн вже здали батьки на шафи, (проект батькам видали вже в серпні) я не здала, бо минулого року така сума була на закупівлю нових парт (1 вересня в класі стояли для першачків різної висоти парти). Кожного року до п’ятого класу щось нове купуємо, а п’ятому класу дають новий клас і все починається знову… зі старих меблів і старих вікон», – жаліється мама.

Фото: з фейсбук

Також вона зауважила, що вчителька неодноразово наголошувала принести дитині гроші на нові шафи. «Я ж відмовлялася, щоб знову підняти це питання на зборах. Але шафи вже придбані», – пояснила Tetyana Govorko.

Що кажуть в управлінні освіти

Начальник управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик в коментарі ІА Дивись.info зазначила, що загалом благодійна чи добровільна допомога в школах не заборонена, тому вона й називається добровільною, оскільки видається батьками на добровільних засадах.

«Тільки батьки можуть приймати рішення, чи готові долучитися до придбання шафок у школі. Однозначно, ніхто не може примусити їх здавати гроші на це, тим більше здавати гроші готівкою», – пояснила Зоряна Довганик.

За її словами, якщо батьки мають таке бажання і можуть долучитися до закупівлі, то вони можуть перерахувати гроші на спецрахунок. «Номер спецрахунку повинен бути в школі на дошці оголошень. У випадку, якщо його там немає, то він точно є на сайті управління освіти Львівської міськради, адже там є всі розрахункові рахунки», – додала пані Зоряна.

Вона також зазначила, що якщо батьки не мають безпосереднього впливу на ситуацію, то можуть звернутися зі скаргою до управління освіти. «Тоді ми будемо проводити службове розслідування», – запевнила начальник освіти ЛМР.

Директор школи №95, Юрій Моклович, про яку йдеться у дописі обуреної мами, прокоментував ситуацію журналістам Дивись.info. «То не мама написала, то написала журналістка, – сказав він. – Її право приймати участь в тому чи ні, що батьки хочуть зробити. А ніхто грошей не збирав, це батьки вирішили собі придбати меблі для своїх дітей. Це батьківський комітет класу вирішив ще десь на початку року, що вони хочуть це зробити. Ми там зовсім ні до чого. Батьки, які не хотіли здавати гроші, їх не давали і до них не було ніяких претензій. А це, що не дали для її дитини шафку, вже брехня.  Потрібно зустрітися із батьківським комітетом цього класу і тоді побачите об’єктивну інформацію. Я, по-перше, не вповноважений по телефону щось розказувати. По-друге, це буде зіпсутий телефон, а по-третє, від комунальних закладів інформацію потрібно брати в інший спосіб».

Фото: Styler

Юристи безсилі

Щодо цієї ситуації нам також вдалося поспілкуватися із юристом, який зазначив, що в цій ситуації є кілька варантів. «Потрібно або звертатися до правоохоронних органів, або в міське управління освіти. Дивлячись, яка мета збору цих коштів», – пояснив Олег Мицик.

За його словами, начальник управління освіти ЛМР говорила про те, що чекає на будь-яку інформацію від батьків щодо збору готівки. «Це ніякий не хабар, ніхто не збирається, так би мовити, красти, а просто-на-просто порушується процедура, професійні норми встановлені забороною, що є підставою для звільнення вчителя за таке», – додав юрист та порадив в таких випадках батькам насамперед звертатися в управління освіти.

Нагадаємо, 26 вересня начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик підписала Наказ «Про заборону обігу готівкових коштів та забезпечення заходів щодо запобігання корупції у навчальних закладах м. Львова». Відповідно до цього наказу, працівникам навчальних закладів, а також батьківським комітетам та учасникам навчально-виховного процесу категорично заборонено збирати готівкові кошти з батьків учнів та вихованців навчальних закладів м. Львова для вирішення фінансових питань, пов’язаних з покращенням матеріально-технічного забезпечення, проведення ремонтних робіт, відзначення ювілейних та святкових дат тощо.

Тетяна ЖИКАЛЯК

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.