дивись.info

Одеські експерти проведуть ще одну експертизу у справі ДТП за участі авто Димінського

Одеські експерти проведуть ще одну експертизу у справі ДТП за участі авто Димінського

Слідчий суддя Печерського районного суду Києва дозволив залучити експертів Комунальної установи «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи» для проведення комісійної судової молекулярно-генетичної експертизи у справі ДТП за участі кортежу Петра Димінського.

Про це повідомили «Наші гроші. Львів» з посиланням на ухвалу суду.

Як стало відомо з ухвали, до суду надійшло клопотання двох адвокатів підозрюваного Андрія Борща. У ньому йшлось про те, що вже двічі вони звертались до слідчого з клопотаннями про залучення експертів для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, однак той відмовляв з посиланням на те, що сторона захисту може залучити їх самостійно. Однак це не є можливим з огляду на те, що зразки для експертизи перебувають у слідства.

Суд вирішив, що необхідно залучити одеських експертів для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, оскільки перед залученими стороною обвинувачення експертами «були поставлені запитання, що не дозволяють дати повний та належний висновок».

Окрім того, існує ймовірність, що залучені органом досудового розслідування експерти (Державного науково-дослідного експертного центру, який підпорядкований МВС України) є упередженими.

Відтак суддя серед запропонованих заявником експертів вирішив залучити КУ «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи». Експертам поставили 5 запитань, які ще можуть бути ними скориговані:

  1. Чи є на поверхні та в салоні автомобіля «Mercedes-Benz S65»  сліди біологічного походження? Якщо так, то які саме сліди біологічного походження і чи придатні вони для генотипоскопічного (ДНК) дослідження?
  2. Чи залишені вказані сліди біологічного походження людиною? Якщо так, то чи залишені вони підозрюваним Борщем?
  3. Чи можливе не виявлення під час огляду та експертного дослідження на поверхні та в салоні автомобіля «Mercedes-Benz S65» слідів біологічного походження людини, яка перед вилученням автомобіля за добу перебувала за кермом даного автомобіля?
  4. Чи можливе штучне нанесення на поверхні та в салоні автомобіля «Mercedes-Benz S65» слідів біологічного походження перед їх оглядом та експертним дослідженням?
  5. Чи відповідають відібранні в рамках кримінального провадження № 12017140000000650 від 18.08.2017 року зразки для проведення молекулярно-генетичної експертизи (в тому числі біологічні зразки на поверхні та в салоні транспортного засобу та у фізичних осіб) вимогам чинних норм та методик, що встановлюють порядок відібрання таких зразків для експертизи?

Суд зобов’язав слідчих та прокурорів забезпечити доступ судових експертів «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи» до зразків експертизи та надати матеріали кримінального провадження.

Читайте також: Чи був Димінський? Правоохоронці шукають свідків резонансної ДТП на Львівщині

Нагадаємо, 18 серпня на трасі М10 Львів-Краковець у селі Ямельня Яворівського району трапилася ДТП. Автомобіль Opel Astra, за кермом якого була 31-річна мешканка села Ямельня Наталія Тріла, повертав з траси у село, коли в неї врізався Mercedes S 65 AMG. Молода жінка загинула на місці ДТП.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.