дивись.info

Хто і скільки має їсти: МОЗ вводить нові норми харчування для українців

Хто і скільки має їсти: МОЗ вводить нові норми харчування для українців
Фото: Сегодня

11 грудня набув чинності новий наказ наказ Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) про нові добових норми харчування.

Добові норми фізіологічних потреб українців в білках, жирах вуглеводах і енерговитратах не переглядалися протягом 18-ти років, передає Держпродспоживслужба.

Нові норми харчування відрізняються від старих тем, що дітям у віці від 3 до 17 років калорійність зменшена, щодо дорослого населення – калорійність залишилася колишньою, але збільшено кількість білків, жирів і зменшений вага вуглеводів.

Так, калорійність харчування дітям і підліткам знизили на добу на 15% в середньому. Дітям радять їсти менше солодкого (швидких вуглеводів), щодо підлітків МОЗ радить вживати більше білків (м’яса) і менше жирів (особливо сала і масла), а також є менше вуглеводів – це каші, хліб, солодощі. Дорослому населенню відомство рекомендує знизити вживання вуглеводів на добу (знизили на 50 грам), а білків (збільшили на 12 грам) і жирів (збільшили на 15 грам) навпаки збільшити.

МОЗ пояснює такі зміни тим, що нові норми більш збалансовані і корисні для здоров’я. Щодо зниження калорійності раціону дітей відомство стверджує, що старі норми харчування застаріли і були завищеними щодо вживання вуглеводів. Що провокувало у дітей надмірна вага і ожиріння. Підліткам же рекомендовано вживати більше білкової їжі для кращого росту і нарощування м’язової маси.Думка ж дієтологів з даного приводів розділилися.

Одні фахівці вважають, що старі дитячі норми відповідали рекомендаціям ВООЗ. А інші вважають, що сучасні діти менш активні, тому калорійність урізана обгрунтовано. Дієтологи відзначили, що дані рекомендації загального характеру, оскільки дітям, які відвідують спортивні секції, потрібно більше калорій, ніж дітям з меншими фізичними навантаженнями.

Читайте також: МОЗ запустило нову версію сайту для людей із вадами зору

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.