дивись.info

Ціни на огірки в Україні перевищили рекорд

Ціни на огірки в Україні перевищили рекорд

Ціни на огірки на ринку України продовжують стрімко зростати та вже помітно перевищили рекордні показники за всю історію незалежності країни.

Про це інформує «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

За даними щоденного моніторингу проекту, тільки з початку поточного тижня ця продукція на українському ринку подорожчала в середньому на чверть. Сьогодні продавці готові відвантажувати якісний огірок по 50-60 грн /кг (1,52-1,82 євро/кг), менш якісну продукцію вони пропонують від 46 грн / кг (1,39 євро/кг). Для порівняння: ще тиждень тому угоди в цьому сегменті полягали не дорожче 45 грн / кг (1,36 євро/кг).

Такий ціновий тренд трейдери пов’язують відразу з кількома факторами. Перш за все, зростання цін спровоковане подорожчанням огірка в Туреччині, яка на даний момент виступає фактично єдиним постачальником цієї продукції на український ринок. Більш того, поставки турецького огірка досить малооб’ємні і нестабільні, що також впливає на ціни.

Відзначимо, що на сьогоднішній день огірок в Україні вже коштує в 1,5-1,6 рази дорожче, ніж у другій половині грудня попереднього року.

Однак продавці відзначають, що зростання цін вкрай негативно позначається на попиті. Роздрібні мережі вже скоротили обсяги закупівель до мінімуму, посилаючись на вкрай низькі темпи збуту в роздрібній торгівлі. При цьому покупці все частіше залишаються незадоволені якістю пропонованого огірка.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.