дивись.info

Парк «Знесіння»: хроніка безвідповідальності

Парк «Знесіння»: хроніка безвідповідальності

Навколо регіонального ландшафтного парку «Знесіння» постійно точаться скандали пов’язані зі спробами захоплення та подальшої забудови цієї привабливої території у центра міста.

Однак тепер до цього додався скандал у самому колективі, який обслуговує зелену зону. Працівники заявили, що вже не один рік зазнають адміністративних утисків та втручань у підбір персоналу парку, що веде до колапсу в формуванні стратегічних напрямків, щораз більшої кризи у виборі пріоритетів і хаосу у щоденній роботі.

У заяві колективу також йдеться про про те, що ця ситуація накладається на повну байдужість і відсутність співпраці зі сторони органів місцевої влади, відтак складається враження цілеспрямованого розвалу роботи парку.

Зокрема працівники наголошують, що за період 2012-2017р.р. на посаді в.о. директора Парку змінилося близько 9-и осіб на і кожному доручали формувати свою концепцію і щораз нові кандидати залишали незавершеною цю роботу. Також працівники наголошують, що вже не перший рік затягується робота з внесення даних про земельні ділянки, надані парку у постійне користування, до публічної кадастрової карти, що провокує нові виправлення з накладанням меж і блокування реєстрації ділянок Парку.

Читайте також: «Львівська політехніка» і КНУ Шевченка до весни навчатимуть студентів дистанційно

Більше 2-х років триває пересилання інформації від геодезистів до реєстраторів та навпаки. Крім цього залишаються поза увагою раніше розпочаті проекти, такі як: туристичне використання історичної залізниці, відродження виноградарства і міського садівництва, вело-тріатлон з використання рейкового ровера, геологічні експозиції та маршрути, зелені класи і школи.

В новий рік з новим керівником

На початку січня парк отримав нового керівника. Виконуючим обов’язки директора було призначено Уляну Тарас. Втім спосіб, у який відбулося призначення, обурив колектив. Спроба нового керівника приступити до роботи закінчилася рукоприкладством та викликом поліції.

Після цього працівники ініціювали збори трудового колективу, на які прийшов директор департаменту містобудування Сергій Коровайник, а також групи підтримки кожної із сторін  – АТОвці та громадські активісти. Природньо, що спочатку почали обговорювати нещодавній  конфлікт.

«Попередній керівник знаходиться на лікарняному, треба було вирішувати питання кадрового наповнення. Призначення нового керівника викликало певні збурення в колективі. Відбувся  інцидент, я отримав дзвінок, що пані Уляну не допускають до робочого місця. Архітектор Григорій Бойко висловив претензії до призначення. Аргументував тим, що хоче побачити її трудову книжку. Це нонсенс, коли працівник вимагає від керівника показати трудову книжку, яка перебуває в департаменті. Відбулася певна сутичка довелося викликати поліцію, є низка заяв. Це питання буде правоохоронцями досліджено», – пояснив директор департаменту Сергій Коровайник.

Водночас він запевнив, що кадрових чисток не буде. «Ні пані Уляна не висловлювала бажання міняти колектив, ні не отримувала такого доручення ні від мене, ні від керівництва ЛМР. Впевнений, що пані Уляна зможе дати новий імпульс роботі парку. Претензій до більшості працівників немає, тому кадрових чисток не буде», – додав Сергій Коровайник.

Сам архітектор Григорій Бойко, який працює у парку лише на день довше ніж новий керівник, трактує події по іншому. «Відбувається або рейдерське захоплення, або приниження працівників. Пані Уляна була призначена працівником благоустрою на півставки, а наступного дня в.о. директора. Недопущення на роботу не було, я просто спитав, чому вона не принесла трудову книжку. Якби інша особа так себе повела, то була б звільнена або мала догану. Пані Уляна сказала, що буде Коровайник з керівником відділу кадрів ЛМР  і вони візьмуть її  трудову книжку. Принаймні це б не виглядало плювком в обличчя колективу. Натомість, коли вони приїхали разом з активістами, то в грубій формі обзивали працівників, ну і ненароком може хтось когось штурхнув. Такі речі треба обговорювати з колективом. Що це за спосіб влаштувати керівника? Був вчинений тиск, щоб прийняти її на роботу, заднім числом заставляли поміняти штатний розпис», – заявив Григорій Бойко.

На це Сергій Коровайник відповів, що департамент має повне право призначати керівника без погоджень і несе за це призначення повну відповідальність. «Ми дуже відповідально поставилися до тої особи, яка має виконувати обов’язки. Я вважаю, що пані Уляна має  необхідний досвід і знання, щоб цю роботу виконувати», – заявив директор департаменту.

Сама Уляна Тарас розповіла, що є спеціалістом з охорони навколишнього середовища, та екології, кандидатом сільськогосподарських наук, власником 7 патентів, які передбачають відновлення грунтів та рослинності. Вона також є членом ГО “Екологічний Клуб ПОЛе”, та була керівником кампанії «Комфортне місто» об’єднання «Самопоміч».

«Всі посадки, які здійснювали у Львові, були за моєї підтримки, це наприклад висадка алеї троянд, висадка квітів у госпіталі», – розповіла Уляна Тарас.

При цьому Сергій Коровайник повідомив, що є попереднє рішення про проведення конкурсу на посаду директора, щоб заспокоїти працівників та громадськість, хоча це й не було передбачено.

Що обіцяє нове керівництво

Тим часом Уляна Тарас, яка має програму розвитку парку, планує насамперед встановити межі, облаштувати освітлення. За її словами проект реорганізації території парку відкликають, бо він передбачав забудову території, новий натомість не передбачатиме жодних забудов, лише рекреацію і природоохоронну діяльність.

Історичний цвинтар «Старе Знесіння», який зараз належить іншому ЛКП і де продовжуються захоронення, буде переданий парку з відповідним фінансуванням. Планується також перегляд штатного розпису та збільшення кількості посад з 22 до 32, бо в парку бракує  працівників з благоустрою та інспекторів. Також Уляна Тарас пообіцяла оприлюднити результати аудиту за 2015-2017 роки, який проводило управління фінансового контролю ЛМР. За її словами, там є висновок по кожному працівнику.

Водночас, наразі всі ці плани не надто в’яжуться з рельною ситуацією. Так, центральний офіс парку на вулиці Новознесенській готується до продажу на аукціоні. Цікаво, що за словами Сергія Коровайника, він про це нічого не знав. «Мені ця інформація невідома, я її перевірю», – заявив директор департаменту, коли йому показали роздруківку з сайту управління комунальної власності ЛМР. Водночас він запевнив, що у парку буває принаймні раз на місяць і про його проблеми добре знає.

Ми вже нікому не віримо

Не дивно, що від колективу директор департаменту почув мало приємного. «В нас такі цирки, як зараз, коли приходять активісти, журналісти, відбуваються кожен місяць. За рік, що я тут працюю, було вже 4 виконуючих обов’язки, при цьому не було ніякої передачі документів. Вирили траншею того року, казали буде освітлення – валиться траншея, валиться доріжка. Плану розвитку нема. Нікому нічого не треба, весь час тут в.о., а б’ються тільки за печатку. Які кошти з 2015 року були виділені на парк, де вони ділися – ніхто не знає. Купили лопати, граблі і мішки. Є багато підприємств на території – як ми з ними маємо працювати, куди діваються гроші від грантів? Нікому цей парк не потрібен. 312 гектарів і жодної техніки. Сміття кидають, шприци вивозимо мішками. Тут спочатку почистити треба, а потім плани будувати», – заявив один з працівників.

Олександр Завадович, який пропрацював директором парку понад 20 років, а зараз є заступником, поскаржився, що мерія не рахується з думкою колективу та нічим не допомагає.

«Ми ще працюємо на Новозесенській, а приміщення уже виставлене на продаж. Були листи від пані Свистун (начальник управління комунальної власності ЛМР-ред.), що вона збирається це зробити і що ми про це думаємо. Ми писали, що в нас є плани розвинути архів, бібліотеку і музей. І що ми після цього бачимо на сайті? Це поза нашими плечима. Така сама історія – треба зареєструвати в публічній кадастровій карті земельні ділянки, їх є аж 22. Дотепер працівники не можуть собі з тим дати раду. А тим часом приватні господарі реєструються в тій карті, і виходить потім накладка, а зворотньої процедури відкликати реєстрацію нібито нема. Є самовільні загорожі і наші інспектори навіть бояться підійти і почати демонтаж  – ми не впевнені, чи не будуть претензії щодо порушення права власності і вони тільки складають протоколи в повітря. Довіри немає до колективу, нас продають з потрохами. Колись були в департаменті збори раз на квартал, можна було все обговорити», – заявив колишній директор парку.

Працівники також висловили здивування тим фактом, що як тільки Уляну Тарас призначили керівником, відразу знайшлися і кошти на парк. На це їм відповіли, що за кілька останніх років жодних подань щодо фінансування від парку не було.

Наразі, ж єдина конкретна обіцянка, яку почув колектив – провести конкурс на посаду директора у термін до 3 –х місяців.

Володимир ГАЛЕЧИК

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.